ВАЖЛИВО

Науковці України та Польщі створили наноматеріал для вирощування клітин для штучного запліднення тварин

27.05.2020 18:02
93044.p8icuc.790

Наукові співробітники Інституту біології тварин НААН разом з ученими Національного університету «Львівська політехніка» та Ягеллонського університету (Краків, Республіка Польща) провели успішні комплексні дослідження, які відкривають нові горизонти для підвищення ефективності штучного запліднення, повідомляє пресслужба Інституту біології тварин. Про це пише agronews.ua.

Це нове співполімерне наноструктурне покриття є перспективним матеріалом для вирощування комплексу клітин і має великий потенціал для застосування у ветеринарній та репродуктивній медицині.

Зокрема, науковці обопільними зусиллями виготовили три типи прищеплених щіткових покриттів – P4VP, POEGMA246 та P(4VP-co-POEGMA246) і дослідили їх склад, товщину та морфологію.

Вченими Інституту біології тварини НААН досліджено, що хімічна природа поверхні полімеру відіграє вирішальну роль у рості та розвитку клітин гранульозного шару з фолікулів яєчників корів, а отже, і ооцит-кумулюсних комплексів (ОКК).

Порівняно з іншими покриттями, співполімерне покриття P (4VP-co-POEGMA246) робить можливим утворення численних дисперсних та дрібних клітинних конгломератів в ооцит-кумулюсних комплексах із однорідними кумулюсними шарами, що оточують ооцити, а також стимулює поглинання клітинного кисню за присутності інгібітора гліколізу NaF.

Отримані результати комплексних досліджень опубліковані у статті «GRAFTED POLYMER BRUSH COATINGS FOR GROWTH OF COW GRANULOSA CELLS AND OOCYTE-CUMULUS CELL COMPLEXES» журналу «Biointerphases» (США).

Нагадаємо, в Україні відроджують медоваріння за рецептами Київської Русі.


Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: