НОВИНИ

Науковці назвали мікроелементи, які підвищують морозостійкість озимого ріпаку

21.10.2020 09:02
Vyroshhuvannya-ozymogo-ripaku-696x454

Одним із головних ризиків, який може вплинути на зниження врожайності культури озимого ріпаку є кліматичні фактори. Останніми роками найбільшу проблему для нормального росту та розвитку створює нестача вологи на початкових етапах росту та вимерзання посівів навесні. Про це повідомляє agronews.ua.

Крім відомого всім комплексу агрозаходів та обробки насіння стимуляторами росту та антистресантами, існують ще маловідомі чинники впливу на здатність рослин пережити приморозки. Так, внесення борних добрив з осені також значно впливає на перезимівлю рослин. Про це повідомляє журнал “Агроном”.

Бор – це малорухомий елемент в рослині, але мобільний в ґрунті і особливо легко промивається на легких ґрунтах. Нестача даного елементу може проявлятися ще з осені у вигляді червоно-фіолетового забарвлення листків та їх деформації.

Нестача бору призводить до розтріскування кореневої шийки, а в окремих випадках навіть до відмирання точки росту. При правильному підживленні рослин бор рекомендується вносити в фазу 4-6 листків з нормою внесення біля 25 г на 10 ц очікуваного врожаю на гектар.

Експерти рекомендують в таких випадках вносити препарати, у складі яких є ще й фульвові кислоти. Фульвокислоти – це різновид гумінових кислот, неплавкі аморфні темно забарвлені речовини, які входять до складу органічної маси ґрунту, торфу та бурого вугілля.

Цей прийом забезпечує рослини бором, допомагаєте рослинам уникнути розтріскування стебла та пов’язаних із цим розвиток хвороб, а за рахунок фульвових кислот підвищуєте зимостійкість, додатково стимулюєте засвоєння елементів живлення з ґрунту та внесених добрив та стимулюєте закладання генеративних органів, яке відбувається з осені.

У випадках, коли отримали пізні сходи і потенційно залишається мало часу до настання заморозків, рекомендується провести додаткове внесення стимуляторами та антистресантами по вегетації.


Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: