НОВИНИ

На Вінниччині відкрили «Національний центр розвитку агрофінансування»

15.02.2020 13:21
13-2

Громадська спілка «Національний центр розвитку агрофінансування» спільно з департаментом агропромислового розвитку, екології та природних ресурсів та за підтримки проекту USAID «Підтримка аграрного і сільського розвитку в Україні» презентували регіональне відділення «Національного центру розвитку агрофінансування», який стане для сільгоспвиробників дорадчим центром. Пише misto.vn.ua.

Формат роботи центру передбачатиме проведення індивідуальних консультацій, тренінгів, навчання, пошуку більш оптимальних умов залучення кредитних ресурсів.

“У заході взяли участь перший заступник голови Вінницької облдержадміністрації Сергій Здітовецький, директор Департаменту агропромислового розвитку, екології та природних ресурсів облдержадміністрації Микола Ткачук, керівники сільськогосподарських підприємств та фермерських господарств, представники проекту USAID «Підтримка аграрного і сільського розвитку», Асоціації фермерів та приватних землевласників України, Укрдержфонду, представники банків, компанії – постачальники агроресурсів”, — інформує Вінницька облдержадміністрація.

Відкрив зібрання директор департаменту АПР, екології та природних ресурсів Микола Ткачук, який підкреслив, що аграрний сектор є одним з найперспективніших для Вінницької області: «Агропромисловий комплекс Вінниччини динамічно розвивається і впродовж останніх років виробництво сільськогосподарської продукції зростає не лише в кількісних показниках, а й в якісних. В першу чергу це стосується галузі тваринництва, садівництва, а також динамічно розвивається органічне виробництво. Сьогодні Вінницька область є одним з найпотужніших аграрних регіонів України. Тому необхідно забезпечити тісну комунікацію, яка об’єднуватиме сільгоспвиробників та науковців, а з боку влади необхідно створювати можливості задля розвитку малого та середнього сільськогосподарського підприємництва».

Обговорення та презентаціі розпочались після підписання Меморандому про співпрацю між департаментом АПК, екологіі та природних ресурсів, Національним центром розвитку агрофінансування та Агенцією регіонального розвитку Вінницькоі області.

Людмила Тимошенко, представник ГС “Національний центр розвитку агрофінансування” презентувала проєкт, його мету та можливості. Також представлена онлайн-платформа «Кабінет аграрія», якою передбачається фокусування пошуку необхідної інформації при допомозі цифрових продуктів, спеціально розроблених компанією «AgriAnalitica» для сільськогосподарських виробників.

Рима Олексенко, представник “Аграрні розписки в Україні” розповіла о можливостях проєкту. Вона, зокрема, зазначила, що із сільгоспвиробниками області оформлено 275 аграрних розписок, з них 147 у 2019 році. Загальна сума – 1,3 млрд. гривень. З них 727 млн. у 2019 році. Топ культурами були: кукурудза – 120 розписок на 800 млн. грн., соняшник – 120 розписок на 180 млн., пшениця – 70 розписок на 230 млн. гривень.


Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: