НОВИНИ

Нацбанк знизив облікову ставку одразу до 13,5%

12.12.2019 19:26
1a15b21588880349fddcc7d35857171f

Правління Національного банку ухвалило рішення знизити облікову ставку до 13,5% річних з 13 грудня 2019 року. Про це повідомляється на сайті регулятора.

В НБУ, зокрема, вважають, що активне зниження облікової ставки не стане на заваді підтриманню інфляції близько до цілі 5% і водночас дасть змогу підтримати економічне зростання.

Так, згідно з жовтневим прогнозом, Національний банк очікує на подальше зниження облікової ставки до 8%.

Крім того, повідомляється, що у листопаді 2019 року споживча інфляція стрімко уповільнилася – до 5,1% у річному вимірі, що було нижче від очікувань НБУ. Таким чином, інфляція у листопаді досягла середньострокової цілі 5%, яку Національний банк задекларував у 2015 році.

«В основі цієї стійкої тенденції – поступове послаблення фундаментального тиску на ціни, ознакою якого є уповільнення базової інфляції, а також зниження цін на енергоносії. Інфляція суттєво уповільнилася внаслідок як зміцнення обмінного курсу гривні, так і поліпшення інфляційних очікувань. Ці фактори нівелювали тиск на ціни з боку стійкого споживчого попиту і слабшого врожаю окремих овочів», – йдеться в повідомленні.

Посилення гривні відбувалося внаслідок дії низки чинників. У жовтні-грудні основними джерелами надлишкової пропозиції валюти були надходження від українського експорту, зокрема завдяки рекордному врожаю зернових та олійних культур, та продаж коштів від валютних залучень державних компаній.

Приплив коштів іноземних інвесторів у гривневі облігації уряду тривав, але не мав визначального впливу на валютний ринок на відміну від попередніх місяців.

Водночас Національний банк активно викуповував надлишкову валюту для поповнення міжнародних резервів. Загалом із початку 2019 року обсяг чистих валютних інтервенцій сягнув понад $5,5 млрд.


Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: