НОВИНИ

Посівна 2020: насіння будуть сертифікувати за міжнародними нормами

06.02.2020 09:31
Planting seeds

Комітет ВРУ з питань аграрної політики та земельних відносин підтримав два важливі для АПК законопроєкти щодо сертифікації насіння та щодо поводження з пестицидами і агрохімікатами. Про це написав заступник Міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Тарас Висоцький у своєму facebook.

Зокрема, було розглянуто законопроєкт №0029, який передбачає приєднання України до Насіннєвих схем Організації економічного співробітництва та розвитку (ОЕСР) за хрестоцвітними та іншими олійними або прядивними культурами, цукровому та кормовому буряку. Прийняття цього законопроекту дасть змогу сертифікувати насіння цих культур за міжнародними нормами. Це сприятиме підвищенню якості вітчизняного насіннєвого матеріалу, рівня конкурентоспроможності вітчизняних сортів на зовнішніх ринках, задоволенню експортного попиту та відкриттю нових ринків збуту.

Також народним депутатам представили законопроєкт №2548, направлений на вдосконалення державного регулювання у сфері поводження із пестицидами і агрохімікатами, модернізацію українського законодавства та наближення його до європейського. Крім того, метою законопроєкту є забезпечення повної прозорості та простежуваності регуляторних та дозвільних процедур шляхом переведення у цифровий формат, а також зміна повноважень органів виконавчої влади.


Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: