Народного депутата запідозрили в порушенні правил рибальства

19.10.2021 13:04
246487177_141977424822809_7270412953329856926_n

Народний депутат України Вадим Івченко на своїй сторінці у Фейсбук опублікував фото з рибалки. Але даний пост визвав великий резонанс у суспільстві, адже оприлюднені фото можуть свідчити про ймовірне грубе порушення правил рибальства, зокрема: перевищення добової норми вилову, вилов риби забороненим методом багріння та недотримання мінімально дозволеного розміру риби до вилову. Про це повідомляє agronews.ua.

Вадим Івченко з компанією наловив судака, перевищивши ліміт – не більше ніж 3 кг на особу. До того ж рибалки зловили рибу, яка менша від встановленої норми. У судака це 42 см, (від початку морди і до початку хвоста). Діаметр відер на фото не перевищує 37 см, а там жодна риби навіть не перекриває його в ширину.

Також він нібито під час лову риби використовував “драч” – саморобне заборонене пристосування, яке складається зі спаяних або зварених разом декількох великих гачків. На одному з фото нардеп позує з рибою, спійманою на такий пристрій.

“Запросив Народного депутата України Вадима Івченко для дачі пояснень! Сьогодні отримав десятки повідомлень та дописи з приводу публікації від імені Вадима Івченко, Народного депутата України, члена Комітету Верховної Ради України з питань аграрної та земельної політики!”, – повідомив у соціальній мережі начальник Київського рибоохоронного патруля Володимир Мухін.

Крім того, відповідно до пленуму Верховного суду України «Про судову практику у справах про злочини та інші правопорушення проти довкілля» в даному випадку можуть вбачатися ознаки кримінального правопорушення, передбачені ст.249 Кримінального Кодексу України.

За словами Мухіна, зазначена подія обурила тисячі рибалок любителів та громадськість загалом, а також викликало величезний суспільний резонанс – адже перед Законом всі мають бути рівними.

“Тож з метою встановлення місця, часу та обставин події, а також інших фактів, які можуть спростувати або підтвердити факт правопорушення, керуючись ст.10 Закону України «Про рибне господарство…» запросив Народного депутата для надання пояснень! Про результати та можливе подальше скерування звернення до органів поліції та прокуратури щодо можливого вчинення кримінального правопорушення, проінформую згодом!”, – пообіцяв Мухін.

Про затвердження Правил любительського і спортивного рибальства та Інструкції про порядок обчислення та внесення платежів за спеціальне використання водних живих ресурсів при здійсненні любительського і спортивного рибальства можна ознайомитись за посиланням.

Штраф за одну рибу становить 3587 грн, тобто 100 судаків 358 700. За словами депутата, в їхній компанії було 3 осіб із таким самим уловом…

Нагадаємо, Урядом у десятки разів збільшено такси за відшкодування шкоди водним біоресурсам!Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: