ВАЖЛИВО

Названо, якою буде експортна політика України щодо зернових

15.04.2020 11:32
vvv-18717

Усі сусіди України обмежили або взагалі закрили експорт життєзабезпечуючих продуктів. Казахстан, Білорусь, Росія зробили це вже давно. Румунія нещодавно внесла подібні зміни в свою експортну політику, повідомив заступник Міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України – Торговий представник України Тарас Качка. Про це пише agronews.ua.

“Попри те, що пройшло у ЗМІ, Румунія насправді обмежила широке коло товарів: борошно, соняшникову олію, кондитерку, всі зернові. Досить агресивно поставилися там до експорту цих продуктів”, – заявив він.

Україна ставиться до обмежень щодо експорту цієї агропродукції більш обережно.

“Популярність обмежувальних заходів у наших сусідів росте. Ми у Міністерстві моніторимо, щоб пом’якшити подібні заходи по експорту. Наразі експорт агропродукції сбалансовано. “, – пояснив він.

Пшениця та борошно – чутливий товар для України. Попит у світі на ці товари підвищено. Україна планує завершити 2019/2020 МР без додаткових обмежень експорту цих товарів.

“Питання ціни стабілізувалося, і ми бачимо, що по експорту зерна та борошна мабуть пройдемо досить плавно. У будь-якому випадку, до кінця травня – це точно. У червні – подивимося”, – заключив торгпред.


Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: