НОВИНИ

Нам важливо мати нульовий торговий баланс з нашими партнерами, – Петрашко

22.07.2020 12:32
https://agronews.ua/

З Євросоюзом у нас мінусовий торговий баланс. Ми у довгостроковій перспективі не можемо мати мінуси з торговими блоками. На цьому наголосив Міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства Ігор Петрашко. Про це повідомила пресслужба Мінекономіки, пише agronews.ua.

«Нам важливо інтегруватися в ланцюжки, важливо мати нульовий торговий баланс з нашими партнерами. Мене дуже непокоїть величезний негативний баланс з Росією, з Білоруссю і з Казахстаном. Тобто, у нас у торговому балансі з 10 млрд доларів мінусу приблизно 6 млрд – це з цими трьома країнами», – повідомив Міністр.

За його словами, обсяги торгівлі з Росією і Білоруссю будуть переглянуті і прийняті відповідні рішення.

«Це величезна сума. Ринки для нас закрили, а ми далі продовжуємо дуже багато чого купувати з тих країн. Ми не зможемо в довгостроковому плані так вижити», – додав він.

Також Ігор Петрашко прокоментував важливість Угоди з ЄС і її перегляду. Відповідно до положень, проведення консультацій буде можливим через 5 років після набрання Угодою чинності, тобто починаючи з січня.

«П’ять років у нас був свого роду stand still. Зараз відбуваються неофіційні консультації, проходить спільна експертна оцінка. В жовтні буде наступний саміт Україна-ЄС, де напевно вже будуть окреслені кроки і домовленості, за якими і будемо працювати з січня нового року», – зазначив Міністр.


Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: