НОВИНИ

Надійний інсектицидний захист соняшника та кукурудзи

06.05.2022 09:02
Young,Farmer,Gently,Touching,Sunflower,Plant,In,The,Field

Триває посівна кампанія пізніх ярих культур. Тож фахівці компанії UKRAVIT SCIENCE PARK нагадують про важливість високоефективного інсектицидного захисту соняшника та кукурудзи від шкодочинних організмів у боротьбі за майбутню врожайність. І особливу увагу рекомендують приділити захисту цих культур на ранніх етапах росту та розвитку від ґрунтових і ранньопіслясходових шкідників.

«Виробники насіннєвого матеріалу найчастіше пропонують аграріям посівний матеріал соняшника та кукурудзи, протруєний фунгіцидними препаратами, – зазначає керівник агрономічного департаменту компанії Олександр Мигловець. – Та на практиці цього, на жаль, інколи недостатньо для отримання високих показників майбутньої врожайності. Адже окрім комплексу хвороб, значну загрозу для насіння та сходів культурних рослин становлять ґрунтові і ранньопіслясходові шкідники. Так, серед ґрунтових шкідників особливою шкодочинністю відзначаються дротяники, несправжні дротяники, підгризаючі совки, личинки хрущів тощо, серед ранньопіслясходових видів – довгоносики, інші шкідники сходів. Вони пошкоджують як саме насіння, так і кореневу систему молодих проростків, що призводить до зрідження густоти посівів та погіршення їх загального росту. Крім того, пошкоджені рослини стають вразливими до інфікування хворобами. Щоб цього уникнути, варто забезпечити культурам надійний інсектицидний захист».

Тож якщо агровиробник придбав посівний матеріал соняшника та кукурудзи, протруєний винятково фунгіцидним протруйником, або ж використовує власне насіння, Олександр рекомендує для додаткової обробки застосувати інсектицидний препарат Антихрущ (біфентрин, 100 г/л + імідаклоприд, 100 г/л.), щоб захистити посіви від ґрунтових і ранньопіслясходових шкідників на початкових етапах росту. За рахунок біфентрину у своєму складі він утворює навколо насінини «газову» оболонку, яка володіє репелентними та токсичними властивостями. Коли ґрунтовий шкідник потрапляє до неї, він невдовзі гине, не пошкоджуючи проросток або насінину. Імідаклоприд має системні властивості та в основному захищає від ранньопіслясходових шкідників, а також доповнює дію біфентрину. Після отримання шкідниками летальної дози діюча речовина викликає у них параліч і конвульсії, що призводять до загибелі. Така комбінація, окрім високої ефективності, забезпечує ще й відсутність у шкідників формування резистентності.

Антихрущ характеризується надзвичайно широким спектром захисної дії. Обробка цим препаратом посівного матеріалу соняшника забезпечує надійний та тривалий захист від личинок хрущів, дротяників, совок, шкідників сходів тощо; обробка посівного матеріалу кукурудзи – захист від личинок хрущів, дротяників, совок, шведської мухи, інших шкідників сходів. Інсектицид ефективний проти всіх основних стадій розвитку шкідників: як личинок, так і дорослих особин. Крім того, він має низьку норму витрати, що у поєднанні з високою ефективністю дії робить його ідеальним варіантом для інсектицидного захисту насіння.

Олександр також рекомендує застосовувати інсектицид Антихрущ для захисту плодових культур і винограду. Адже гідротермічні умови поточного періоду сприяють поступовому відродженню та живленню в садах сірого брунькового довгоносика, яблуневого квіткоїда, букарки, казарки, попелиць, а згодом і кліщів, на винограді – видів листовійок. Тому своєчасний високоефективний захист від цього комплексу шкідників попередить інтенсивні пошкодження культур і втрати майбутньої врожайності в подальшому.Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: