НОВИНИ

Нацбанк перевіряє дев’ять відомих банків на відмивання коштів грального бізнесу

03.03.2023 18:21
censornet_news_528

Через вивід таких коштів росіяни, зокрема здійснюють фінансування тероризму в Україні. ро це заявила членкиня парламентської тимчасової слідчої комісії (ТСК) по роботі грального бізнесу, керівник комітету Верховної Ради з фінансів Ольга Василевська-Смаглюк у Telegram, пише agronews.ua.

Національний банк України проводить перевірки та готує заходи відносно дев’яти банків, які, ймовірно, застосовували схеми з ухилення від сплати податків учасниками грального ринку. П

Так, загальний оборот у гральному бізнесі сягає 180 млрд грн, але до бюджету доходять крихти, в 2022 році сплачено лише 730 млн грн податків. Ухилятися від оподаткування цьому бізнесу допомагають недоброчесні суб’єкти первинного фінмоніторингу банків, створення певних програмно-апаратних механізмів банків, підміна платіжних документів, міскодинг, створення сайтів-дзеркал.

Нелегальний обсяг грошей перевищує 54 мільярди гривень, які потім виводяться на зарплати в конвертах, чорне зерно тощо.

В оборудках задіяні були дев’ять банків, щодо яких Нацбанк зараз проводить перевірки та вживає заходи впливу, зазначила Смаглюк.

Через вивід таких коштів росіяни, зокрема здійснюють фінансування тероризму в Україні. Ці факти наразі перевіряє СБУ.

Нагадаємо, з 21 жовтня Національний банк запроваджує новий інструмент, який дасть змогу громадянам захистити свої гривневі заощадження від ризику курсових коливань, а НБУ – зберегти міжнародні резерви.

Правління Національного банку України ухвалило рішення зберегти облікову ставку на рівні 25% річних, а також продовжити підвищення нормативів формування банками обов’язкових резервів.

Національний банк України (НБУ) отримав можливість розпочати примусову реалізацію майна ТОВ “Станіславська торгова компанія” – земельної ділянки в Яремче Івано-Франківської області – в рахунок погашення заборгованості за стабілізаційними кредитами збанкрутілого банку “Фінансова ініціатива” Олега Бахматюка.Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: