ВАЖЛИВО

НААН розбазарює 500 млн грн прямих дотацій з держбюджету, – Устенко

28.03.2020 13:02
54368146_1291681910988965_6531454275669721088_n

Національна академія аграрних наук України розбазарює 500 млн грн прямих дотацій з держбюджету. Про це на фейсбук сторінці повідомов нардеп Олексій Устенко, пише Агро Ньюз.  

Він повідомив, що не побачив ефективного застосування коштів академії та закликав передати гроші, закладені в держбюджеті на НААН медикам на подолання коронавірусу

«Коли ми приймали бюджет, мені впали в око шалені цифри, які виділяються на НААН. В 2020 році сума склала 500 млн грн прямих дотацій з бюджету! Сумарно в цьому році планують затратити 1,5 млрд грн, а у 2017-2019 роках академія витрачала до 1,2 млрд грн на рік. Я, як народний депутат та громадянин задаюсь питанням – куди йдуть ці гроші?», – написан він.

Устенко нагадав, що нині на балансі НААН перебувають 400 тис га землі, «чорноземів, аналогів яким немає в світі», які замість збитків могли б принести кошти до бюджету країни, яка змагається з коронавірусом.

Нагадаємо, стало відомо подробиці корупційних схем з землею НААН України.

«Це, вважайте, другий за величиною агрохолдинг України. Як він може просити грошей з бюджету? В аграрній країні, де всі агрокомпанії показують високу прибутковість, допомагають в карантин лікарням, беруть на себе величезне соціальне навантаження, і при цьому зберігають весь свій персонал. Але аграрна академія йде «своїм перевіреним шляхом» та продовжує «освоювати» бюджетні кошти, і, як було сказано журналістами у розслідуваннях, здаючи свою землю за кеш в оренду та при цьому показуючи збитки та ще маючи наглість просити грошей з бюджету!», – сказав  депутат.

При вартості оренди землі в 2-3 тис грн за га держава могла б отримати 800 млн грн тільки здаючи площі.

«Враховуючи ефект недоотриманих прибутків, наші планові затрати на аграрну академію складають 2-3 млрд грн! Можна було б фінансувати академію, якби за ці колосальні кошти ми мали нові якісні гібриди, нові вили засобів захисту рослин, нові методи вирощування, які б забезпечили стрибкоподібний розвиток аграрної галузі держави. Але їх немає. Як немає і грошей. Ні один аграрій, від малого до великого не застосовує гібриди рослин НААН. Чому? Тому що їх банально не існує!», – сказав Устенко.

В часі пандемії депутат запропонував перенаправити гроші, закладені на НААН на закупівлю медтехніки, а після карантину переглянути роботу академії.

«Важаю, що у зв’язку з ситуацією, що склалась, є чудова нагода перенаправити всі кошти, які агронаука тягне з бюджету, на придбання апаратів ШВЛ, підвищення зарплат лікарям, на фінансування лікарень! А також привести у відповідність доходи академії до доходів аграрних компаній, які також можна було б направити на порятунок наших громадян! Врешті-решт, можна перекинути гроші на Інститут молекулярної біології та генетики НАНУ. Принаймні, від них ми через тиждень отримаємо вітчизняні тест-системи для діагностики коронавірусу. Більше того, реформа і чистки вказаного органу має стати одним з пріорітетних питань після подолання пандемії!», – резюмувавУстенко.

Нагадаємо, Гадзало підозрюють в корупції з цінними землями НААН України.


Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: