НОВИНИ

На Житомирщині знайшли десятки гектарів особливо цінних лісів

08.11.2021 16:09
lis-zeleni-priroda-starovinnij-shpalery

На півночі Житомирщини виявили понад 59 тис. га особливо цінних для збереження лісів (ОЦЗЛ). Вони можуть претендувати на отримання сертифікації FSC (Forest Management certification), і це посилить їх охорону. Про це повідомляє greenpost, пише agronews.ua.

У Волинській області на територіях Маневицького, Городоцького, Колківського, Любешівського, Ратнівського та Поліського лісгоспів виявлено 21580,3 га ОЦЗЛ. На територіях Овруцького, Олевського ЛГ і АПК, Словечанського ЛГ і АПК площа цінних лісів становить 59 736,5 га. У лісогосподарствах Іванківського та Поліського районів Київської області такі ліси ростуть на площі 3069,6 га, у Рівненській області у Володимирецькому, Дубровицькому, Зарічненському, Остківському, Рафалівському, Рокитнівському, Сарненському лісових господарствах — на 63 765,2 га».

Зазначається, що оцінка лісів проводилася за критеріями FSC. Їх ідентифікація та подальша сертифікація за міжнародними стандартами ОЦЗЛ забезпечить стале та відповідальне управління лісами. Крім того, це дасть змогу поліпшити умови для охорони біорізноманіття під час ведення лісового господарства та забезпечити стале збереження водоохоронних, протиерозійних лісів.

«Виділення ОЦЗЛ Полісся та рекомендації для лісових господарств щодо отримання сертифікації FSC мають на меті посилити природоохоронний аспект діяльності лісового господарства. Для природоохоронного українсько-білоруського проєкту «Полісся — дика природа без кордонів» — це ще один крок до основної мети: створити в одному з найбільших природних районів Європи — Поліссі — природну систему, екологічно спроможну формувати ландшафт та забезпечувати ефективну охорону біорізноманіття», — зазначив експерт з лісівничих питань ГО «Українське товариство охорони птахів» і проєкту «Полісся — дика природа без кордонів» Василь Мочан.

«Полісся — дика природа без кордонів» — міжнародний транскордонний проєкт, що об’єднав природоохоронні інституції Білорусі, України, Німеччини, Польщі, Британії. На території України його впроваджує ГО «Українське товариство охорони птахів», партнер міжнародної природоохоронної асоціації BirdLife International в Україні. Проєкт є частиною Програми вразливих ландшафтів (Endangered Landscapes Programme) і фінансується фундацією «Аркадія — благодійний фонд Лісбет Раузин та Пітера Болдвіна». Період реалізації — 2019–2023 рр.

Нагадаємо, що В Україні подорожчали м’ясні продукти.Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: