АГРОРЕГІОНИ

На Житомирщині розпочався сезон лісових ягід і грибів

17.06.2024 16:23
12

На Житньому ринку у Житомирі почали продавати чорниці та суниці, також на полицях з’явилися гриби — лисички та білі. Про це повідомляє Суспільне, пише agronews.ua.

Скільки коштують перші лісові ягоди і гриби, звідки їх везуть до Житомира, і чи мають попит серед покупців, читайте далі.

Житомирянин Володимир вдруге у цьому році купував на базарі чорниці. За пів літрову банку заплатив 60 гривень. За словами чоловіка, минулого тижня ягоди були дорожчі.

“Перша банка чорниці коштувала 100 гривень, а зараз — 60 гривень за пів літрову банку. Важка праця, тому і ціна така, а ще потрібно привезти”, — розповів покупець Володимир.

Зі слів покупчині Інни, яка обійшла увесь ринок, ціна на чорниці скрізь однакова.

“60 гривень за півлітрову баночку — це нормально. Тим паче, що люди збирають її руками, це праця, у лісі комарів багато, нормальна ціна, я вважаю”, — сказала Інна Жадан.

Продавчиня чорниць на Житньому ринку Катерина розповіла, що в лісі ще багато зелених ягід. Зранку жінка із чоловіком їздили до Пряжева, де назбирали маленьке відро ягід.

“По чотири літри зібрали. Руками збирали, не гребінкою. Є ягоди в лісі, вони тільки розпочалися. Є ще зелені, є стиглі, комарів дуже багато, тому треба попрацювати, щоби назбирати. Руки ще немиті, прямо з лісу і на базар — найсвіжіша ягода”, — сказала продавчиня Катерина.

Тетяна продає як чорниці, так і гриби — лисички. За словами жінки, що ходить до лісу у Левкові, грибів поки мало. Літрову банку лисичок жінка продає за 120 гривень.

“Гриби ось баночка, але ще не продала, бо ягоди беруть, вони дуже корисні. Це я і сама знаю, заболів шлунок, я з’їла і мені легше стало”, — розповіла продавчиня Тетяна.

Суниці на ринку менше ніж чорниці, і ціна більша — пів літра коштує 150 гривень.

За словами покупчині Ірини Варченко, ціни на сезонні ягоди завеликі.

“Дорого для нас, а для тих, хто продає, то звичайно, не дорого, бо її потрібно зібрати і щось на цьому заробити. Ми літа чекаємо, аби поїсти ягід, насолоджуємося”, — сказала Ірина Варченко.

Білі гриби продають за 170 гривень за кілограм.Перегляди: 84
Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: