НОВИНИ

На Житомирщині розпочали будівництво сміттєпереробного заводу

27.09.2021 08:05
recyclingd_7747271_25522209

У Житомирі стартувало будівництво сміттєпереробного заводу потужності якого здатні ефективно утилізувати 80% від усіх відходів Житомира та Житомирського району. Про це повідомляє ecotown.com.ua, пише agronews.ua.

Повідомляється, що вже через місяць на будівельний майданчик привезуть хорватське обладнання для переробки сміття, яке дозволить сортувати відходи, переробляти органічні рештки у компост та виробляти RDF-паливо.

Зазначається, що потужності заводу здатні ефективно утилізувати 80% від усіх відходів Житомира та Житомирського району.

«Розраховуємо переробляти понад 51 тисяч кубометрів сміття на рік – за проектною потужністю і роботою у 2 зміни. Дивитимемось, як завантажуватиметься завод, поставили завдання забезпечити переробку сміття, яке продукує місто і Житомирський район», – заявив керівник ТОВ «Грін Бін Україна» Євген Барах.

Окрім того, будівництво заводу дозволить не лише переробляти сміття, а й підвищить енергетичну незалежність Житомира.

У міськраді розповіли, що RDF-паливо поставлятимуть на міські ТЕЦ, як альтернативу природному газу.

«RDF– це висококалорійне паливо і його можна спалювати. 35 тисяч тонн RDF, які вироблятиме завод, можуть замінити приблизно 18 мільйонів кубів газу, тобто 30% потреби нашого “Житомиртеплокомуенерго”», – наголосив міський голова Житомира Сергій Сухомлин.

Також, завод з переробки сміття створить понад 150 нових робочих місць.

На повну потужність підприємство планують запустити на початку 2022 року.

Нагадаємо, що Україна експортувала до Китаю понад 1 млн тонн соняшникової олії.Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: