НОВИНИ

На Житомирщині повернули НААН України понад 700 га землі вартістю більше 176 млн грн

02.06.2022 10:10
4b322e9-zemlya

Прокурори органів Житомирської обласної прокуратури вкотре через суд домоглися припинення незаконного користування значного масиву земель сільськогосподарського призначення, цього разу – 10 земельних ділянок загальною площею 707 га. Про це повідомляє ruporzt.com.ua, пише agronews.ua.

Так, днями за позовом Коростенської окружної прокуратури, в інтересах держави в особі Національної академії аграрних наук України Господарський суд Житомирської області визнав недійсним договір про спільний обробіток землі (спільну діяльність) та зобов’язав приватне товариство повернути землі вартістю понад 176 млн грн.

Йдеться про те, що у вересні 2020 року Поліська дослідна станція ім. О.М. Засухіна Інституту картоплярства НААН України уклала з приватним товариством договір про використання зазначеної площі земель сільськогосподарського призначення.

Однак прокурори встановили, що договір про спільну діяльність з використання землі державної власності є удаваним та приховує дійсний зміст правовідносин між приватним підприємством і дослідним господарством, а насправді землю передано в оренду.

Такий правочин є протиправним, оскільки дослідне господарство є лише користувачем землі державної власності і не наділене повноваженнями передавати угіддя у користування чи оренду.

Суд погодився з доводами прокурора та прийняв відповідне рішення.Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: