НОВИНИ

На Житомирщині агропідприємство самовільно зайняло 10 га землі

25.06.2021 15:02
photo-1560493676-04071c5f467b

Працівники Новоград-Волинського районного відділу поліції встановили, що заступник директора сільськогосподарського підприємства самовільно зайняв земельні ділянки прибережно-захисної смуги річки Случ. Наразі триває з’ясування всіх обставин. Про це повідомляє пресслужба Національної поліції, пише agronews.ua.

Викриття та документування кримінального правопорушення проводилося спільно з працівниками УСБУ області та під процесуальним керівництвом Новоград-Волинської окружної прокуратури.

У ході досудового розслідування встановлено, що підприємство орендувало землі для вирощування сільськогосподарських культур поблизу річки, однак виділеною територією не обмежилось.

Правоохоронці з’ясували, що дирекція підприємства самостійно зайняла земельні ділянки водного фонду загальною площею 10,3648 га на території с. Вербівки Чижівської територіальної громади. Ці землі розорювали, засівали та на них вирощували сільськогосподарські культури.

Відповідно до чинного законодавства у прибережних захисних смугах уздовж річок, навколо водойм та на островах забороняється розорювання земель (крім підготовки ґрунту для залуження і залісення), а також садівництво та городництво, зберігання та застосовування пестицидів та добрив.

За таких обставин 23 червня слідчі Новоград-Волинського райвідділу оголосили про підозру заступнику директора підприємства, 45-річному жителю Рівненської області,  у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 197 (Самовільне зайняття земельної ділянки та самовільне будівництво) Кримінального кодексу України. Нині триває подальше досудове розслідування.

Чинним законодавством такі протиправні дії караються обмеженням волі на строк від 2 до 4 років або позбавленням волі на строк до 2 років.

Нагадаємо, що на Хмельниччині судитимуть сільського голову, якого затримали на хабарі.


Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: