НОВИНИ

На Житомирщині пенсіонер вирощує понад 300 сортів винограду

21.09.2022 15:21
4892164_0_103_3277_1946_1920x0_80_0_0_d07a259c9c8cc616577382cb5872a0dc

72-річний виноградар Валерій Власюк з Бердичівського району Житомирщини вирощує та доглядає двісті двадцять кущів винограду, на яких росте понад 300 сортів. Чоловік розповів, що на одному кущі може вирощувати до чотирьох різних сортів. Про це повідомляє Суспільне новини, пише agronews.ua.

“Виноград – це рослинка, яка дає наснагу, подовжує вік, допомагає уникати депресії в цей складний час”, – сказав виноградар.

Валерій Власюк народився і працював в Бердичеві, має юридичну освіту. Каже, що сільським господарством ніколи не займався. А після 50 років вирішив переїхати з міста в село Семенівка. В планах було створити “острівок добробуту й благополуччя”, і вже 14 років він втілює свою мрію на 30 сотках землі. Валерій говорить, що виноград потребує постійної уваги і називає своє хобі “солодкою каторгою”.

“Чому “солодкою каторгою”, тому що не кожний може займатись цим, настільки трудомістка ця праці. Кожен день треба приділяти увагу, кожен день, розумієте? Декілька днів ти не побував – і може щось змінитися на гірше”, – розповідає чоловік.

Тому, каже, потрібно приділяти увагу профілактиці хвороб. Адже якщо маєш добру агротехніку та вчасно робиш всі заходи з профілактики, то практично всі сорти, ультраранні, ранні і середньоранні, вони всі в цій місцевості дозрівають.

Улюблений сорт виноградаря – “Слава Україні”. Сорт селекції Вишневецького, українського селекціонера, був виведений 10 років тому. Цей виноград ранній і в цьому році був зрілий ще в середині серпня.

Валерій планує вирощувати елітні сорти винограду.

“Я для цього збудував теплицю. Закупив сорти, новітні, дуже дорогі і цінні. Я посадив їх в минулому році і в цьому році ми вже побачили перший врожай”, – розповідає Валерій Власюк і додає, що ділиться досвідом з кожним, хто приїжджає до нього на гостину.

В планах у виноградаря – зібрати урожай середньоранніх сортів і відвести військовим в шпиталь.Перегляди: 3
Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: