АГРОРЕГІОНИ

На Житомирщині фермерка висадила велике лавандове поле

10.07.2024 16:25
1

Фермерка з Житомирщини Анна Збінська разом з чоловіком вирощують 1000 кущів лаванди на присадибній ділянці у Костівцях Брусилівської громади. Про це повідомляє Суспільне, пише agronews.ua.

Анна розповіла, що перші кущі посадила заради експерименту у 2018 році. За її словами, власну справу розпочала у 2023 році, отримавши грант.

“Виграли грант і розпочали власну справу одночасно. Це був проєкт “Власна справа”. Нам вдалося це не з першого разу, але ми наполегливі і прийшли до цього. Я за освітою філолог і все ж таки бухгалтерської справи не вистачило, але в центрі зайнятості нам надали допомогу, розповіли, що треба змінювати і з їхньою допомогою вдруге ми пройшли. Це був один грант на 250 тисяч гривень”, — сказала Анна Збінська.

Зі слів чоловіка Анни Станіслава Гур`єва, на ці гроші купили меблі для робочого приміщення, посадковий матеріал і техніку для обробки та перероблення лаванди. У малому дистиляторі з чотирьох кілограмів сировини отримують до десяти міліграмів лавандової олії.

“Вона додається в цю місткість, сюди наливається вода і під дією температури утворюється дві фракції. Перша фракція — гідроліт. Це натуральна квіткова вода лаванди, вона нижче, а зверху осідає ефірна олія лаванди”, — сказав Станіслав Гур`єв.

Фермерка Анна поділилася, яку продукцію виготовляють з лаванди.

“Найголовніше, що ми робимо з нашої продукції — це ефірна олія лаванди. Її потрібно відчувати, вона дуже цікава. Вона дійсно крафтова, і те, що в ній надважливе — вона без жодних домішок, тобто все, що нам лаванда віддає. Практикуємо таку річ як лавандові валики, також робимо лавандовий гідроліт. Це йде продукт, який виготовляється разом, тому що при виготовленні ефірної олії виділяється дистильована квіткова вода і вона також має багато корисних властивостей. Робимо лавандове мило-скраб, воно йде на основі ефірної олії лаванди та містить суцвіття лаванди. Соєва свічка з ефірною олією лаванди, вона горить 40 годин. Також ми робимо лавандові саше, тут суцвіття лаванди”, — додала Анна.

За словами фермерки, залежно від погоди лаванда квітне місяць, переважно у липні.

“Лаванду потрібно стригти — це найголовніше. Суцвіття влітку обов’язково зістригати. Також потрібен певний догляд, полив, це робота із землею, тому що ми не використовуємо ніяких гербіцидів для її вирощування, власноруч робимо”, — розказала Анна.

Виготовлену продукцію родина реалізовує за індивідуальними замовленнями. З 1 липня лавандове поле відкрите для відвідувачів. Охочих родина пригощає лохиново-лавандовим лимонадом, який готує сама.Перегляди: 138
Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: