НОВИНИ

На Житомирщині відновлюють постраждалі від літніх пожеж ліси

30.09.2020 09:32
aca18bb6cabc543416f4eab0f7efe9e2

Цьогорічні пожежі знищили лише в Овруцькому районі Житомирської області близько 100 гектарів лісових культур і ще 630 гектарів постраждали від вогню частково. Наразі триває їх відновлення. Про це повідомляє пресслужба Житомирського обласного управління лісового та мисливського господарства, пише agronews.ua.

Вже цієї осені в Овруцькому держлісгоспі заплановано відродити на згарищах 100 гектарів нових лісових насаджень, а ті, що були пошкоджені частково, поступово відновлює сама природа.

“Ми істотно збільшили посіви сіянців в наших теплицях і розсадниках та наростили вихід стандартного посівного матеріалу до 3,1 мільйона штук. Для цього в господарстві створено 15,5 гектарів постійних соснових лісонасінневих ділянок та 3 гектари дубових. Це дало змогу забезпечити власні потреби у добротному насінні. У цьому році ми вже заготовили насіння сосни звичайної – 92 кілограми, жолудя дуба звичайного – 600 кілограмів, червоного – 100. Це більше запланованого”, – розповів директор ДП «Овруцьке лісове господарство» Володимир Антонюк.

Переважну частину заготовленого насіння вже висіяли у розсадниках і теплицях, а залишки лишили на подальше зберігання. Це стосується насіння сосни звичайної, якого подвійний запас від потреби.

“До речі, заготовлені соснові шишки переробляємо на власній шишко сушарці в Овруцькому лісництві, а ось для насіння дуба, клена, каштана та деяких інших порід проводимо так звану прикопну стратифікацію”, – додав директор.


Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: