НОВИНИ

На Житомирщині на території держлісництва роками діяв підпільний кар’єр з видобутку піску

15.10.2020 19:02
5ea967a4f20aa

На Житомирщині судитимуть директора підприємства та його спільника, яких обвинувачують у незаконному видобутку піску на территорії державного лісництва. Наразі сума незаконно добутого піску склала на 71 млн грн. Про це повідомляє преслужба Прокуратури Житомирської області, пише agronews.ua.

За процесуального керівництва Коростишівської місцевої прокуратури закінчено досудове розслідування у кримінальному провадженні за фактом незаконного заволодіння ґрунтовим покривом (поверхневим шаром) земель, що створило небезпеку для довкілля, безгосподарського використання земель, виведення земель лісогосподарського призначення з обороту, порушення правил використання надр, що спричинило тяжкі наслідки, та зловживання повноваженнями службовою особою юридичної особи приватного права незалежно від організаційно-правової форми.

Наразі обвинувальний акт скеровано до суду для розгляду по суті.
За даними досудового слідства, у скоєних кримінальних правопорушеннях обвинувачуються директор товариства (зареєстроване у місті Києві) та його спільник, житель Житомирського району.

Установлено, що фігуранти справи без відповідних дозвільних документів організували незаконний видобуток піску на земельній ділянці лісогосподарського призначення, яка перебуває у користуванні державного підприємства «Коростишівський лісгосп АПК».

Здійснюючи протиправну діяльність, обвинувачені протягом 2016-2019 років видобули понад 96 тис м3 корисної копалини (піску), чим заподіяли державі шкоди на загальну суму 71 млн грн.

Викрито та припинено незаконні оборудки завдяки спільним злагодженим діям Коростишівської місцевої прокуратури, співробітників УСБУ в області та поліції.

Коростишівською місцевою прокуратурою в інтересах держави до обох фігурантів справи та підприємства, яке займалося незаконним видобутком піску, заявлено позов про відшкодування завданої шкоди на суму 71 млн грн.

Досудове розслідування у кримінальному провадженні за ч. 2 ст. 239-1, ч.4 ст. 240, ст. 254, ч. 2 ст. 364-1 (стосовно директора товариства) та ч. 2 ст. 239-1, ч. 4 ст. 240, та ст. 254 (стосовно його спільника, фізичної особи) КК України проводив Коростишівський відділ поліції.
Справу скеровано до Коростишівського районного суду.
Публічне обвинувачення підтримуватиме Коростишівська місцева прокуратура.
Примітка: відповідно до ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.


Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: