НОВИНИ

На Запоріжжі незаконно обробляли поля пестицидами

26.07.2021 07:21
u-rivnomu-khochut-zaboroniti-pestitsidi-ta-otrutok20180316_7881

До Приазовського районного управління Головного управління Держпродспоживслужби в Запорізькій області звернулись бджолярі Олександрівської об’єднаної територіальної громади зі скаргою про те, що над полями з гірчицею серед дня літає літак та здійснює обробку  даної культури від шкідників. Про це інформує Головне управління Держпродспоживслужби в Запорізькій області, пише agronews.ua.

«За ініціативою Держпродспоживслужби було проведено термінове позачергове засідання постійно діючої комісії із встановлення факту та недопущення отруєння бджіл», — йдеться в повідомленні.

Так, прибувши на місце здійснення авіаційних робіт, комісією було виявлено ряд порушень законодавства, а саме:

– до початку робіт керівник господарства не надав на погодження до Держпродспоживслужби проекти та документи авіаційно-хімічних робіт;

– сільськогосподарські угіддя не занесені на карти-схеми; не надана інформація, яка б підтверджувала, що пестициди, які використовуються пройшли державну реєстрацію і включені в «Перелік препаратів, дозволених до авіаційного застосування в Україні»;

– у працюючих був відсутній спецодяг, взуття, засоби індивідуального захисту; роботи проводилися без оповіщення населення та інші.

«За порушення вимог Закону України „Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення“, ДСанПін 8.8.1.2.001−98 „Транспортування, зберігання та застосування пестицидів у народному господарстві“, начальником Приазовського районного управління Головного управління Держпродспоживслужби в Запорізькій області були складені протоколи, та керівництво притягнуто до адміністративної відповідальності», — додали у відомстві.

В результаті, після роз’яснення про негативні наслідки та шкоду, яку господарство могло нанести довкіллю, авіаційні роботи були припинені.


Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: