АГРОРЕГІОНИ

На Запоріжжі фермер врятував від наслідків обстрілу 400 га врожаю

17.09.2022 14:00
vrozhay

Напередодні Дня рятувальника, що цьогоріч в Україні відзначатимуть у суботу 17-го вересня, працівники Державної служби з надзвичайних ситуацій нагородили фермера Олександра Горохолінського із села Павлівка Запорізького району. Повідомляє Суспільне, пише  agronews.ua.

Чоловік не допустив займання 400 гектарів пшениці після удару ворожої ракети. До приїзду рятувальників він розорав поле навколо нерозірваного снаряда та утворив безпечну зону. Ця історія сталася в середині липня, коли в області тривали жнива.

Десь до 200 гектарів був масив пшениці. Плюс через дорогу ще 200 гектарів. Його треба було обпахати, бо здалека видно, що було розгоряння. А вночі був маленький дощ і не дав розповсюдитись по всьому масиву. Вирішив сам сісти. Вібрація від трактора — дуже сильна. Чесно кажу — боявся, переживав за родину. За себе не боявся. Раз пройшов круг, другий третій. Під’їхала служба ДСНС, вирішили підривати її. Просив слізно, кажу: хлопці, не можна підривати — пропаде хліб. Від вибуху буде вогонь, і загориться, вже воно сухе, вітер, навіть ця вспашка, вона б не помогла”,  розповідає чоловік.

Рятувальники розібрали бойову частину ракети, та вивезли для знешкодження, а корпус поклали у вантажівку та вивезли в поля.

“І уламки цієї ракети ми почали находити вже самими комбайнами, ловити їх.Десь квадрат був — кілометра півтора на півтора. За два, за три дні ми 80% уламків зібрали”,  каже фермер.

Загалом, з кінця лютого цього року запорізькі рятувальники знищили понад 4000 вибухонебезпечних предметів. Ліквідували понад 3100 пожеж, серед них 500, що виникли внаслідок обстрілів, — повідомив Олександр Сичов, начальник оперативно-координаційного центру ГУ ДСНС України у Запорізькій області.

Озвучено, чому сіяти зернові більше немає жодного сенсу


Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: