НОВИНИ

На Західній Україні з прилавків змітають насіння непритаманного для регіона овоча

12.03.2019 12:16

Напередодні посівної кампанії 2019 року,  на гуртових ринках України, зазвичай, збільшується пропозиція насіннєвої цибулі. Цього року, не дивлячись на значне зростання ціни, попит на насіннєву цибулю є надзвичайно високим, –  повідомляють в центрі «Інфо-Шувар».

За даними департаменту «Аналітика» найбільшого в Західному регіоні гуртового ринку ОРСП «Шувар», в січні та лютому 2019 року на майданчику для торгівлі з автомобілів було продано майже 370 тонн насіннєвої цибулі. Це на 40% більше, ніж в той самий період 2018 року, при тому, що ціна на «сіянку», в порівнянні з минулим роком, зросла в 2,5-3 рази!

«Збільшення обсягів продажу цибулі було цілком очікуваним, таке явище досить часто спостерігається в роки з високими цінами на ріпчасту цибулю врожаю минулого року. Хочу зазначити, що сезон продажу насіннєвої цибулі тільки розпочався, найбільший її обсяг наші оператори продають в березні, тож ми готуємось вже на початку квітня здивувати наших клієнтів черговими рекордними показниками», – розповідає Іван Федишин, керівник напрямку «Овочі та фрукти» ОРСП «Шувар».

Слід зазначити, що ріпчаста цибуля стає дедалі популярнішою в Західному регіоні, хоча, вона вважається суто південною культурою. Фахівці кажуть, що це пов’язано із зміною клімату, що останнім часом досить сильно впливає на регіональність виробництва плодоовочевої продукції.

«Останнім часом ми все частіше чуємо від комерційних виробників Західного регіону про плани серйозно зайнятись вирощуванням цибулі. Тож, якщо раніше насіннєву цибулю в нас купувало населення, то сьогодні ми все більше бачимо серед клієнтів фермерів, які пробують вирощувати цибулю на невеличких ділянках», – розповідають продавці ОРСП «Шувар».


Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: