НОВИНИ

Нa Xepcoнщинi вiд блиcкaвки зaгopiвcя лic

17.06.2021 11:33
309

Пожежі, спричинені людським недбальством у поєднанні з тривалою спекою та посухою, завжди були справжнім лихом рукотворних зелених оаз на Лівобережжі Дніпра. Про це повідомляє Голос України, пише agronews.ua.

Щоправда, цього року посухи нема – початок літа видався аж надміру щедрим на дощі. Натомість виникла інша загроза: у рукотворні ліси влучають блискавки: дві такі пожежі довелося гасити у соснових гаях на території Олешківського й Великокопанівського лісових господарств на Херсонщині.

З початку року в області вже вигоріло або значно пошкоджено вогнем понад п’ять гектарів лісів, і боротися з цим дедалі важче. Насамперед тому, що лісопожежні станції укомплектовані особовим складом менш ніж на дві третини. Причина – робота важка й небезпечна, а зарплата з урахуванням усіх надбавок ледве дотягує до дев’яти тисяч гривень. Із 40 пожежних автоцистерн три десятки експлуатуються ще з 80-х років минулого століття і спроможні пересуватися самостійно тільки завдяки самовідданій праці водіїв та механіків. А найгірше те, що заміни їм немає.

В обласному управлінні лісового та мисливського господарства повідомляють: упродовж двох останніх років коштів на купівлю нових автоцистерн лісгоспи не отримували взагалі. Починаючи з 2019-го придбали тільки три патрульні машини, два протипожежні плуги й квадрокоптер. Але дрон автоцистерни не замінить.

Нагадаємо, що на Кіровоградщині спалили три трактори і комбайн.


Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: