НОВИНИ

На Волині готуються до посівної

13.03.2022 18:20
traktor-zemlia

Доки приморозки аграрії Волині удобрюють землю, щоб вчасно розпочати сіяти ярі культури. Про це інформує volyn.com.ua, пише agronews.ua.

«Ми готові сіяти старою технікою. Хотіли купити нову, але так сталося, що не дають вже кредитів. Тож поки є час — і вдень, і вночі — ремонтують стару техніку, аби посівна пройшла на ура. У фермерському господарстві «Лебедія», що в Доросинівській громаді, є 270 гектарів посівних площ. Роботи цьогоріч непочатий край, адже через війну в Україні плани на посівну доводиться суттєво коригувати. Ми ночами розкидаємо мінеральні добрива, підживили пшеницю, тому що цю країну треба буде годувати. На Сході, в Центрі багато просто не посіють. Треба буде зменшити посіви, наприклад, кукурудзи, сої, бо якщо в нас будуть закриті порти чи буде стан війни, ми не зможемо робити експорт», — пояснив Руслан Хомич.

Наразі головне, за словами фермера, — добре підготувати ґрунт, розкидати достатньо органічних добрив. Для цього трактористи виходять у поля з 6-ї ранку.

Аграрій закликає усіх фермерів області повернути посіви борщового набору, про які протягом минулих років більшість забула через нерентабельність.

«Шукайте насіння всього борщового набору. Це капуста, морква, столовий буряк. Обов’язково садіть багато картоплі», — радить він.

Також, каже фермер, обов’язково сіятимуть цукровий буряк, аби країна мала запаси цукру. Збільшать і кількість пшениці, адже хліб — стратегічний товар. Сіяти, каже, будуть за будь-яких умов. Поки готують техніку, а як земля розмерзнеться та підсохне підуть оранки. Тоді сіятимуть. Зазвичай, починають з ячменю, вівса, далі — ярина. Усе буде залежати від погодних умов.

Читайте також: Стало відомо, як виплачуватимуться пенсії у березні.Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: