НОВИНИ

На Волині фермери активно розширюють площі під лохиною

29.01.2019 14:48

У Шацькому районі Волинської області активно розвивається ягідний бізнес. Про це повідомляє EastFruit.

Так, в 2014 році сільгоспугіддя району практично не використовувалися – тільки близько 240 га земель сільськогосподарського призначення були в активному обігу, то в 2018 році вже в 7,5 раз більше землі – 1800 гектарів, використовувалося для виробництва сільськогосподарської продукції – переважно лохини і зернових культур .

Тільки в 2018 році на території Шацького району сільгосппідприємства висадили 105 гектарів лохини. Головними виробниками лохини на території району, є ТОВ «Флора», ТОВ «Волинська ягідка» і ТПП «АГРОПРОМТОРГ».

За оцінками аналітиків площі під голубикой в ​​Україні вже наближаються до 2 тис. Га, при цьому значна їх частина знаходиться в руках дрібних фермерів і навіть господарств населення. При цьому офіційна статистика «знаходить» тільки близько 600 га лохини в країні. Волинська область входить до числа лідерів по площах під голубикой, завдяки географічній близькості до ЄС – головному ринку лохини садової в даний час.

Лідером же за площами під лохиною в ​​Україні вважається Житомирська область, де площі під голубикой, за різними оцінками, становлять від 700 до 800 гектарів. Чимало лохини посаджено також у Вінницькій, Івано-Франківській та Закарпатській областях.

На думку Української плодоовочевої асоціації, українським виробникам лохини, а також інших ягід і фруктів, слід активніше шукати нові ринки збуту, щоб уникнути цінових колапсів, подібних яблучному в цьому році. Прекрасна можливість для цього їм випаде 28 березня 2019 року під час професійної торгової місії на Близький Схід Fruit Trade: Ukraine – Middle East, в рамках якої можна буде провести прямі переговори з імпортерами і мережами супермаркетів регіону. Дізнатися більше про програму торгової місії і заповнити заявку на участь можна тут. Детальніше про логістику ягоди на Близький Схід читайте в наступному блозі.


Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: