НОВИНИ

На Волині фермер відібрав урожай у селян

19.10.2021 14:34
zemlya

Жителі села Конюхи (Волинська область) звинувачують місцевого фермера у крадіжці урожаю сої з ділянки площею 14 гектар, а також у підробці підписів у договорах оренди. Про це повідомляє SEEDS, пише agronews.ua.

Поки комбайни підприємця молотили чужий урожай, селян на поле не пускали представники охоронної фірми. Наразі власники землі судяться з колишнім орендатором.

Федір Торчинюк, голова Фермерського господарства “Надбання” протягом 13 років орендував цю ділянку. Згідно зі свідченнями родичів власниці землі, фермер жодного разу не виплачував орендну плату. Після смерті власниці пай перейшов у спадок до її сестри Галини Савчук. Вона розірвала договір оренди з підприємцем і засіяла ділянку соєю. Саме цю культуру днями змолотив колишній орендатор.

Сам Федір Торчинюк стверджує, що в нього є дійсний договір оренди на землю. Утім Галина Савчук говорить, що не підписувала угоди з фермером – той просто підробив її підпис. Через це жінка ще 8 місяців тому подала позов до суду. Судова тяганина триває досі.

Щоб уникнути суперечок між власниками землі та орендаторами, договір оренди, крім розміру та кадастрового номеру ділянки і терміну оренди, має містити інформацію про розмір орендної плати, умови та терміни її виплати, а також перелік санкцій за невиконання умов договору. Наразі мінімальний термін оренди земельної ділянки в Україні становить 7 років, а максимальний – 50 років.

Нагадаємо, за сто днів після відкриття ринку землі в Україні середня вартість гектара зросла вдвічі. Якщо ще в липні ціна становила в середньому близько 22 тисяч, то зараз – 44 тисячі гривень.

Нагадаємо, що Ціни на олію побили всі рекорди.Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: