НОВИНИ

На Волині державі повернуто особливо цінні землі вартістю близько півмільярда гривень

17.05.2021 17:32
4b322e9-zemlya

Північно-Західний апеляційний господарський суд залишив у силі рішення Господарського суду Волинської області, яким задоволено позов Волинської обласної прокуратури в інтересах держави в особі Кабінету Міністрів України, Головного управління Держгеокадастру у Волинській області, Національної академії аграрних наук України до Баківцівської сільської ради. Про це повідомляє пресслужба Офісу Генерального прокурора, пише agronews.ua.

Судом визнано незаконними та скасовано рішення органу місцевого самоврядування, а також рішення про державну реєстрацію права власності сільської ради на 15 розташованих на її території земельних ділянок загальною площею 920 га вартістю майже півмільярда гривень.

Прокурори з’ясували, що Баківцівською сільською радою у 2020 році у порушення вимог Земельного кодексу України проінвентаризовано та зареєстровано право комунальної власності на земельні ділянки сільськогосподарського призначення, які накладаються на землі державної власності, що перебувають у користуванні державного підприємства «Дослідне господарство «Перемога».

Незважаючи на включення сільрадою в межі населених пунктів сіл Баківці та Озеряни Луцького району цих земельних ділянок, вони залишаються у державній власності та не можуть перейти у комунальну власність. Відтак орган місцевого самоврядування не вправі ними розпоряджатися.

За втручання прокуратури припинено права комунальної власності Баківцівської сільської ради Луцького району на ці земельні ділянки, які відносяться до особливо цінних земель державної власності.

Нагадаємо, що на Херсонщині прокуратура наполягає повернути громаді землю вартістю майже 240 млн грн.


Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: