АГРОРЕГІОНИ

На Волині активно розвивають ягідництво

27.05.2024 16:23
7

Волинські аграрні господарства найбільше садять смородини та полуниці, їх площі відповідно 385 та 348 гектарів. Також в області є 200 гектарів лохини та 128 гектарів малини та ожини. Загалом на Волині ягідні культури займають площу 1 274 гектари, розповів Суспільному головний спеціаліст департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації Ігор Каленюк, пише agronews.ua.

На площі 16 гектарів у селі Карасин вирощують малину, ожину, обліпиху, полуницю, суницю садову і суницю дрібноплідну, “альпійку”, каже начальниця структурного підрозділу дільниці Вікторія Івашко. З її слів, врожай ягід збирають з травня до осені.

На підприємстві на постійній основі працює 12 людей. Серед них батько шістьох дітей Юрій Лущук. Цієї весни, розповів чоловік, працювали у три зміни.

“90% працівників — жінки, у господарстві ж потрібні чоловічі руки. Я вже другий рік тут працюю”, — говорить чоловік.

У Карасині ягоди вирощують за принципами органічного землеробства, каже керівник підприємства Віталій Ішмурат.

Ягідний кластер на Волині об’єднує вісім виробників. Цього року вони збільшили площі ягідників до 300 га, розповів Віталій Ішмурат. Він каже, що на підприємствах постійно працюють 150 робітників, а ще орієнтовно пів тисячі працівників залучають на сезонні роботи.Перегляди: 95
Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: