НОВИНИ

На Вінничині 30 га яблуневого саду піде на дрова

06.12.2021 16:04
761760

30 гектарів яблуневого саду, безкоштовно під дрова, віддають у селі Лука-Мелешківська, що під Вінницею. Про це повідомляє «Суспільне. Новини», пише agronews.ua.

Агроном Юрій Овчар каже, змушений це зробити через декілька причин, однією із яких є низький рівень збуту яблук в Україні. Яблуні сорту Джонаголд у саду площею 30 гектарів безкоштовно вирізати дозволили на минулому тижні. Викорчовують сад, бо яблуні вже старі і погано родять — їм по 20 років. Цьогоріч із гектара зібрали 30 тонн.

«Дерева хворіли, їх частково вирізали і зараз площа стає непродуктивною. За останні роки Україна має великий надлишок яблук. Зараз важко з реалізацією, бо пропозиція така велика, що яка б ціна не була — люди більше яблук їсти не будуть. Навіть якщо вони у супермаркеті 7 грн коштуватимуть, люди не будуть їсти по 40 кг на тиждень», — пояснює Юрій Овчар. Він додає, що потрібно орієнтувати вирощування яблук на ті сорти, які можуть іти на експорт.+

«Коли площу зачистять — висадять молоді сортові яблуні, які даватимуть високий урожай», — каже Юрій Овчар.

Читайте також: В Україні суттєво подорожчає алкоголь.Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: