НОВИНИ

На Вінниччині спиртозавод хочуть продати за 68,5 млн грн

22.06.2024 13:07
fdmu-36423

На онлайн-аукціон з приватизації ФДМУ виставив Бджільнянський спиртовий завод, розташований у Вінницькій області. Про це повідомив голова Фонду державного майна України Віталій Коваль, пише agronews.ua.

Він розповів, що державне підприємство спеціалізується на виробництві спирту та інших хімічних продуктів органічного походження, але з червня 2022 року не здійснює фінансово-господарську діяльність.

Онлайн-аукціон відбудеться 24 червня в електронній торговій системі “Прозорро.Продажі”. Стартова ціна об’єкта – 68,5 млн грн. Бджільнянський спиртзавод має потужну виробничу базу. До складу єдиного майнового комплексу входять 99 об’єктів нерухомості загальною площею 11 570,6 кв.м, 23 одиниці транспорту та спецтехніки, а також 727 одиниць устаткування.

Модернізація виробництва дозволить забезпечити економічну ефективність новому власнику, адже Вінницька область займає провідну позицію по виробництву та експорту агропродукції. Це надає підприємству логістичні переваги та доступ до ресурсів.

Коваль нагадав, що у 2024 році Фонд державного майна успішно провів 4 онлайн-аукціони з продажу об’єктів спиртової галузі, в тому числі Зірненського спиртового заводу на Рівненщині та Холминського спиртового заводу на Чернігівщині. Сумарно їх фінальна вартість становила 126,8 млн грн, що в середньому у 2,1 рази більше за стартову ціну.

Приватизація спиртової галузі в Україні продовжується, незважаючи на повномасштабне російське вторгнення. Вона відбувається в рамках затвердженої в 2019 році реформи демонополізації галузі, існування якої накладало характерні ознаки на ринок спирту в країні – закритість, несправедливе ціноутворення, корупцію, зловживання і величезний тіньовий ринок спирту.

За даними ФДМУ, до запуску приватизації Україна щорічно витрачала близько 200 млн грн на утримання збиткових заводів.


Перегляди: 134
Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: