НОВИНИ

На Вінниччині фермерське господарство заснувало сад вишнечерешні

14.08.2020 14:02
5ee766b45a603

В селі Снітків Мурованокуриловецького району більше 5 років селяни заробляють на ягодах, а відтепер там плодоносить сад вишнечерешні, висаджений місцевим агропідприємством. Про це повідомляє vinnitsa.info, пише agronews.ua.

Власник саду – ТОВ «Тріада МК». Крім саду вишнечерешні, у господарстві вирощують суниці, полуниці та вишні. А також допомогають із саджанцями місцевим селянам. Разом з тим, селян не зобов’язують продавати ягоди саме аграрію, у них є право вибору, кому реалізовувати продукцію.

Вишневий сад, який висадили кілька років тому вже у повній стадії плодоношення, приносить гарний врожай. Ідеально рівні рядки, однакового розміру дерева, які рясно вкриті зав’язками ягід – вишня для промисловості. Але, окрім промислових сортів, є і експериментальні – «чудо-вишня», яку залюбки купують мережі супермаркетів.

«Це сорт – суміш вишні з черешнею. Але через те, що сорт гібридний, він не прогнозований для вирощування. Це більше як хобі, для промислового виробництва вона не підходить. Вона рання і дуже смачна», – розповідає Сергій Українець.

На території господарства є власна пасіка, щоб запилювати сади.

Сільський голова Сніткова Віктор Ольшевський зазначає, що доходи сільського бюджету збільшились, лише після того, як до них в село зайшло агропідприємство.

«В нас до 2012 року великий агрохолдинг орендував землі запасу, але вони не платили і не працювали. З труднощами ми розірвали угоду. Наша громада вирішила не віддавати землі будь кому. Фермерам, які вирощували зернові культури, ми просто відмовляли. Бо при вирощуванні зернових підприємству потрібно 2-3 працівника на 200 гектарів землі. Але ми хотіли, щоб були сади і ягоди, щоб люди мали роботу. Так зустрілись інтереси Сергія Українця і нашої громади. Сергію потрібна була земля, а нам щоб була в селі робота і надходження в місцевий бюджет від оренди землі.

В нас 1780 гектарів землі, 230 га – обробляє «Тріада» і вона приносить 40% всіх податків в бюджет», – розповідає сільський голова і шкодує, що не створили ОТГ три роки тому, щоб ще тоді на місці залишався податок на доходи фізичних осіб.

Тепер в Снитків їздять звідусіль, щоб подивитись, як розвивати село. За три роки було 89 офіційних делегацій. Зокрема, приїжджали з Глухівців Козятинського району. Там теж хочуть зробити садове господарство.

Нагадаємо, в Україні названо цьогорічну врожайність озимої пшениці вітчизняних сортів.


Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: