АГРОФОТО

На Вінниччині фермер виготовляє олію холодного віджиму з малини та конопель

28.02.2019 16:12

Підприємець Ігор Мудрик переробляє на Вінничині насіння в олію “холодного віджиму” та пасту. Технологію він перейняв у швейцарця Вальтера Данцера, і зараз чавить олію з насіння кропу, петрушки, моркви, льону, коноплі, розторопші, кісточок абрикосів та навіть малини.

У виробництві використовується німецьке обладнання, а продукт свідомо робиться “сирим” – так корисніше.

Мудрик згадує, що цією справою зайнявся спонтанно. “Я захоплююсь спортом та здоровим харчуванням. Аби дізнатися більше, їздив за кордон на виставки. Так і познайомився зі швейцарцем Вальтером Данцером, який показав своє підприємство із виготовлення олій шляхом холодного пресування”, – розповідає вінничанин.

Згідно технології, олія має виготовлятися за температурою не вище 40 градусів за Цельсієм. Тоді речовина зберігає корисні властивості.

Побачивши, що на таку продукцію є попит, Мудрик створив підприємство “Еколія”, пройшов сертифікацію.

Розповідає: аби виготовити 50 грамів малинової олії, треба цілий кілограм кісточок. Тому об’єми готової продукції невеликі.

Її постачають у еко-крамнички великих міст. Чистий прибуток, в середньому, 20-30% від собівартості виробництва.

“Умовно кажучи, якщо ми пляшку олії продаємо замовнику за 50 гривень, то отримаємо чистий прибуток з цього — 10-15 гривень”, — підсумував підприємець.Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: