НОВИНИ

На Вінниччині будують завод, який перероблятиме відходи на біогаз

08.11.2021 18:02
f78a1330f27fafbdf18deabc7e6add28_XL-10489-28484

На Вінничині у Гайсинському районі на території Теплицької територіальної громади за 1-5-2 роки запустять в експлуатацію завод, який перероблятиме відходи на біогаз. Про це повідомляє vinnitsa.info, пише agronews.ua.

Повідомляється, що місяць тому вже зареєстрували підприємтсво ТОВ «Теплицький завод з переробки відходів». Будуватимуть та експлуатуватимуть завод ТОВ «Німецько-Українське Підприємство «Браун Індастріал Технолоджі (БІТ)» спільно із місцевим комунальним підприємством «Житлокомунсервіс- Т».

У будівництво заводу інвестор вкладає 140 мільйонів гривень. Ще 60 мільйонів гривень — частка комунального підприємства.

Працюватиме завод за передовою технологією в галузі переробки відходів і альтернативної відновлюваної енергетики. Це дасть можливість переробляти відходи майже повністю. Інертні залишки, які підлягатимуть захороненню, становитимуть лише 2-8%.

Відходи, які підлягають вторинній переробці, сортуватимуть та реалізовуватимуть за ринковими цінами. Тверді органічні побутові відходи, що розкладаються, використовуватимуть для виробництва біогазу. Залишок від процесу переробки органічних відходів органічне добриво біогумус використовуватимуть в аграрному секторі, реалізовуватимуть на внутрішньому ринку та на експорт. Полімерні відходи, які не сортують, також перероблятимуть. Використовуватимуть для цього термоліз, розпад хімічних сполук під впливом температур. Отримуватимуть при цьому так званий піролізний віск. Фактично це пічне паливо, яке можна використовувати для котелень. В нас є можливість експортувати це пічне паливо на нафтопереробні заводи Європи, але, виходячи з вартості енергоносіїв, більшість громад сьогодні виявляють бажання переобладнати свої котельні і використовувати таке пічне паливо. Всі технології, які ми використовуємо, сертифіковані Європейським Союзом. У Європі збудовано дуже багато таких заводів. Модель, яку ми пропонуємо, повністю відпрацьована у Європі», — повідомив заступник директора ТОВ «Німецько-Українське Підприємство «БІТ» Володимир Ткачук.

Будівництво нового заводу може сприяти вирішенню частини екологічних проблем громад.

За словами Володимира Ткачука, підприємство перероблятиме тверді побутові відходи. Крім того, завод може використовувати як сировину рештки садово-паркових культур, мулові залишки стічних вод після очистки води водоканалами, а також пожнивні залишки аграрної діяльності.

Вироблятиме завод електричну і теплову енергію. Тож, інвестор пропонує створити поряд із заводом тепличне господарство, сушки для аграрної продукції, сушку для деревини, в тому числі, для твердих порід дерев.

Наша компанія пропонує проінвестувати в будівництво такого заводу 70%, 30% — залишаємо для участі в інвестиційному проекті громадам. Громада через своє комунальне підприємство входить в склад засновників. Громада володіє 30 % статутного капіталу заводу, а відповідно і 30% доходів від виробництва також йде громаді. Крім того, це і створення робочих місць», — зазначив Володимир Ткачук.

Завод на території Теплицької територіальної громади — не єдиний приклад комунально-приватного партнерства ТОВ «Німецько-Українське Підприємство «БІТ» з ОТГ. Навесні цього року спільне підприємство “Сарненський завод переробки відходів” зареєстроване в місті Сарни на Рівненщині. Створене спільне з німецькими партнерами підприємство і в Херсоні. На сесії міської ради у вересні місцеві депутати голосували на підтримку рішення про відведення земельної ділянки для будівництва сміттєпереробного заводу. Тривають перемовини і в інших містах України.

«Побудованих заводів ще немає. Все перебуває на стадії організаційних заходів і проектування. Пропонуємо свою співпрацю і іншим громадам. Один з критеріїв відбору партнерів – бажання громад і їх можливості», — зауважив Володимир Ткачук.

За його словами, будівництво заводу у Теплику наразі також перебуває на стадії розробки і проектування. 

Нагадаємо, що В Україні подорожчали м’ясні продукти.Перегляди: 3
Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: