НОВИНИ

На Тернопільщині вперше за півстоліття комплексно чистять ставки

17.07.2020 09:06
green-water

Міська рада Тернополя прийнята програму з відновлення екосистеми найбільшого ставу району. На очищення Тернопільського ставу та інших водойм з бюджету додатково виділено близько 2 мільйонів гривень. Перші роботи вже почалися. Впродовж тижня на головній водоймі міста комунальники проводять заходи з очищення дна від водоростей та намулу. Про це повідомляє golos.te, пише agronews.ua.

Експерти розробили 5 етапів очищення озера, які мають поступово реалізовуватися. Проект спорудження природного спуску води розроблений за сприяння польських фахівців з міста Ольштин»

Для вирішення цієї проблеми розроблена проектна документація для спорудження придонного спуску води. Це сприятиме активному перемішуванню нижнього і верхнього шару води. Бо наразі саме в нижньому шарі йдуть процеси гниття і це мертва зона для живих організмів. Цей проект розроблений за сприяння польських фахівців з міста Ольштин, де саме створенням природного спуску води неодноразово рятували місцеві озера.

Цього разу водойму чистять площею майже гектар. Це додатковий захід до більш ефективної роботи аераційних фонтанів.

Заходи дозволять збільшити проточність ставу, збільшать його насиченість киснем та зменшать ймовірність так званого сезонного «цвітіння» ставу. Адже у Тернопільський став потрапляють різні стоки, добрива та хімікати із сільськогосподарських угідь, в тому числі й з сусідніх об’єднаних територіальних громад»

Готується ще один важливий гідроінженерний проект – модернізація, відповідно до сучасних умов, шести шлюзів, які розміщені поблизу «Маяка». Ці заходи мінімізують рівень забруднення ставу. Однак остаточно зможе вирішити проблему лише налагодження екологічної співпраці з сусідніми до Тернополя ОТГ та очищення всього басейну річки Серет.

4-5. Останніми етапами програми розвитку ставу буде внесення рослин і зариблення ставу, аби збалансувати флору і фауну.

Як повідомили у міській раді, ці етапи почнуть реалізовувати, коли виконають всі вищезгадані роботи. Орієнтовно – десь у 2022 році.

«Поки ми не очистимо воду і не наблизимо її до безпечних параметрів, ні в зарибленні, ні в занесенні груп рослин просто немає змісту», – пояснили у міській раді.


Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: