НОВИНИ

На Тернопільщині град знищив врожай (Відео)

13.06.2020 12:02
Still1212_00002-2-scaled

На Тернопільщині через сильні опади потерпіло село. Градом засипало вулиці, понівечило всю городину, повибивало сади, а через сильний вітер позривало й дахи. Негода наробила шкоди десяткам господарств. Люди в розпачі, праця на городах на марно, чим годувати сім’ї не знають. Про це повідомляє МедіаТОР, пише agronews.ua.

Раптова злива з градом застала жителя села Великі Загайці Анатолія надворі. Чоловік, каже, далі двох метрів не бачив. Його побило навіть через светр, тіло в синцях.

“Всього двісті метрів від дому, вів коня, але йти було неможливо, такий град бив. Он лежить досі, вдома аж лопатою відкидали, бо двері не могли відчинити”, – каже Анатолій Ткачук.

Град в сім’ї Ткачуків потрощив всі насадження.

“У нас картоплі знищено до 30-ти сотих, люцерни до 25 сотих, вся городина знищена, нема нічого, пшениці 20 чи 30 сотих. Грядкі всі, нема нічого, ви ж бачите, чорне поле, нема нічого”, – каже жителька села Великі Загайці Галина Ткачук.

У сусіда Руслана Андрійовича кукурудза в намулі. В багнюці загрузла техніка. Під його хату з полів змило посіви гречки й сої. Купи замерзлого льоду з грязюкою досі стоять у видолинку села.

“Там кукурудза – нема нічого, все занесло, вона вже не вилізе, там люцерка, все забрало, нема нічого. Ще нині зранку граду було по коліна. А ті всі купи з поля нанесло, оце все то є град з землею. Таке нам наробило”, – розповідає житель села Великі Загайці Руслан Жомір.

Збитки, які нанесла негода показує й місцевий фермер Ростислав Цебрій. На його господарстві з хліва знесло дах.

Покрівлю разом з сусідами вдалося вже залагодити. А от що робити з побитими баклажанами, капустою, полуницями чоловік не знає. З понад три сотні саджанців елітних помідорів збереглись одиниці.

“Оце о там в куточку збереглося 5 корчиків чи 2, мали б вже цвісти і мали б бути помідори. Втрачено півроку попередньої роботи й чимало коштів, насіння, дороге, матеріали на теплицю”, – каже Ростислав Цебрій.

Загалом дощ з градом побив дерева й людські городи на всій вулиці. Негода охопила й сусіднє село Малі Загайці. Там також знищено посіви, у дірах вікна й вагонка. Сільський голова каже, самих жителів в біді не залишать, разом з комісією обраховуватимуть завдані збитки. Згодом кошти виділять з сільського бюджету, допомогу проситимуть і в районної адміністрації.

“Я сьогодні їздив до Шумська, звертався до голови адміністрації і казав йому, що допомогу, яку може дати сільська рада, дасть, але потрібна підмога ще й районної адміністрації. Найперше допомагатимуть тим, у кого пошкоджені будівлі, а тоді тим, у кого на городах все знищено”, – сільський голова Великозагайцівської сільської ради Петро Максим’юк.

Навіть за виділені кошти, кажуть місцеві, не накупишся картоплі. А садити вже пізно. Тож цьогоріч люди виживатимуть без урожаю, а дехто й без  єдиного заробітку.


Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: