НОВИНИ

На світовому ринку спостерігається дефіцит оливкової олії

02.07.2024 17:17
9

Ціни на оливкову олію значно зросли на світовому ринку. Це спричинило те, що багато споживачів почали відмовлятися від неї та переходити до замінників. Про це повідомляє 24 канал, пише agronews.ua.

Продажі оливкової олії почали згортатися навіть в країнах Середземномор’я. Хоча там цей інгредієнт є обов’язковим для приготування більшості страв.

Найбільші продавці оливкової олії вказують на те, що споживачі вимушено реагують на суттєве зростання вартості і змінюють свої звички. Водночас аграрії говорять про необхідність підтримання високої вартості, оскільки значна посуха та спека призвели до значного зменшення виробництва оливкової олії в регіонах, які є традиційно найбільшими постачальниками.

За спостереженнями аналітиків, за останні два сезони в усьому світі було виготовлено 2,4 мільйони тонн оливкової олії, що значно менше середнього попиту на цей продукт у розмірі 3,2 мільйони тонн. За даними виробників, вперше спостерігається спад виробництва два роки поспіль.

Частково на вартість оливкової олії вплинули запроваджені деякими країнами заборони на експорт цього продукту, як це, наприклад, реалізовано в Туреччині, а також у Сирії та Марокко.

В більшості країн Європи вартість оливкової олії в річному вимірі зросла приблизно на 45-60% залежно від країни. Дефіцит продукту та висока вартість спричинили скорочення споживання в значних обсягах навіть в тих країнах, де використання оливкової олії є традиційним, а її вирощування та виготовлення однією з основ економіки.

В Іспанії з початку року споживачі придбали на 22% менше оливкової олії, ніж минулого року. Водночас вартість 8 доларів за літр є найвищою, яку може сприйняти ринок, тому здорожчання улюбленого кулінарного інгредієнту надалі не передбачається.Перегляди: 36
Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: