НОВИНИ

На Сумщині встановили нову сонячну станцію

13.11.2019 10:51
f8e313e65540ca733214e79b5964f74e_M

На колишніх полях фільтрації цукрового заводу, біля села Куянівка Сумської області, ввели в експлуатацію сонячну електростанцію потужністю 5 МВт. Проект реалізувало грузинсько-українське товариство з обмеженою відповідальністю «Українські енергетичні рішення 2018», передає Білопілля.city.

СЕС встановили на ділянці площею 10,8 гектарів, де свого часу знаходились поля фільтрації Куянівського цукрокомбінату.

«Після ліквідації підприємства земельна ділянка була вільною, мала цільове призначення (землі промисловості) та не була придатною для використання в сільському господарстві. Інвестор узяв в оренду понад 46 гектарів на 49 років, до бюджету місцевої громади сплачує усі необхідні податки», – розповідає Куянівський сільський голова Олексій Павленко.

У серпні розпочалися підготовчі роботи, а на початку вересня – безпосередньо будівельно-монтажні. До робіт зі встановлення обладнання китайського та іспанського виробництва залучили як українських, так і іспанських, а також казахських спеціалістів. Сьогодні тривають пуско-налагоджувальні роботи.
Для обслуговування СЕС офіційно залучили спеціалістів з Білопілля: головного інженера і електро-слюсара/спеціаліста з обслуговування устаткування, також планують найближчим часом працевлаштувати ще декількох місцевих жителів.

«Кошти від оренди стовідсотково надходять до бюджету Куянівської сільської ради, які плануємо використати на соціально-економічний розвиток території. Податок на доходи фізичних осіб надходитиме до районного бюджету, до моменту створення об’єднаної територіальної громади», – каже Олексій Павленко.

Сонячна електростанція побудовани з метою допомоги у виконанні зобов’язань України в рамках Договору про заснування Енергетичного Співтовариства в частині обмеження викидів забруднюючих речовин в атмосферу, каже Олександр Кабанов, директор ТОВ «Українські енергетичні рішення 2018», якезареєстроване на території Куянівської сільської ради.


Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: