НОВИНИ

На Сумщині фермер вирощує банани та акліматизував до українських умов хурму

24.09.2020 19:02
7CN7ZEwl_orig

Фермеру із Сумщини Володимиру Шевченку всього за 4 роки вдалося виростити чималу кількість екзотичних рослин та нових сортів не притаманних для України фруктів і ягід. Зокрема сумський аграрій вирощує банани. Про це повідомляють Sumy.today, пише agronews.ua.

Сьогодні на ділянці фермера ростуть екзотичні лимони, мандарини, банани, інжир, хурма, фініки, арахіс та мигдаль. За словами Шевченка, всього по трішки, бажання вирощувати великі плантації немає, головне – різноманіття.

“Росте маленький мигдаль, правда, ще він не плодоносив, йому тільки дві зими. Зазвичай, дає врожай на 3-4 рік. Дуже гарно родить арахіс. Його саджу рядочками. Врожай завжди чудовий. Зберігати потрібно не обжареним в шкарлупках. Тоді навесні знову садити у землю. З’явилися перші саджанці азимини, це мексиканський банан або пау-пау. Йому вже три роки, але росте дуже повільно. За сім років – до метра, тоді дає плоди. Він пристосований до низьких температур, запросто витримує до -30 у відкритому ґрунті”, – ділиться своїми здобутками фермер.

Садівник також радить при виборі теплолюбивих дерев для вітчизняного клімату орієнтуватися не на інтернет-магазини, а на саджанці у садівників, які розташовуються територіально найближче до вашого міста.

Як розповідає Володимир Шевченко, сьогодні його найбільша мрія – вивести нову сортоформу хурми, яка б гарно дозрівала та росла в українських кліматичних умовах. Для того, щоб вона росла на півночі Сумщини, потрібно підібрати правильні сорти.

“У нас кліматична зона 5А-5В, хоч з кожним роком вона дещо зміщується. Наприклад, ще 3-4 роки тому були морози 27-30 градусів, а цей рік навіть не випав сніг. У нас добре приживається вержинська хурма. Вона витримує доволі високі морози. На зиму її вкривати не потрібно, бо пристосована витримувати канадські морози до -32”.

За словами фермера, в нього вже є перші плоди власного сорту. Він планує садити прищепи, щоб його земляки теж могли вирощувати цей сорт.


Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: