НОВИНИ

На Сєвєродонецькому «Азоті» запущено другий цех виробництва аміаку

25.03.2021 16:00
image0 (4)

На Сєвєродонецькому об’єднанні «Азот», що входить до групи підприємств азотного бізнесу Group DF, запущений цех виробництва аміаку 1-Б. Планована виробнича потужність цеху складе 1360 тонн аміаку на добу. Про це повідомляє пресслужба підприємства, пише agronews.ua.

«Після 7,5 років перерви на «Азоті» відновлено роботу другого технологічного комплексу виробництва аміаку – повністю запущений цех 1-Б. Для нас це важливий другий етап зростання. У нас буде менше обмежень, ми тепер зможемо без проблем поступово нарощувати обсяги виробництва різних азотних добрив. Рік тому ми відновили повний цикл виробництва мінеральних добрив, відновивши власне виробництво аміаку у цеху 1-А. Підприємство було завантажено приблизно на 30%. Тепер наш орієнтир – навантажити хоча б на 50% на першому етапі. Якщо буде попит – продовжимо завантаження цехів. Наявність ембарго на російські добрива, а також значні інвестиції в саме підприємство є причинами зростання обсягів випуску мінеральних добрив», – зазначив Леонід Бугайов, Голова Правління ПрАТ «СЄВЄРОДОНЕЦЬКЕ ОБ’ЄДНАННЯ АЗОТ».

Для запуску цеху 1-Б було проведено повний комплекс усіх необхідних за регламентом підготовчих робіт. Зокрема, виконані діагностика і ремонт обладнання, технологічних комунікацій, проведено налаштування й налагодження контрольно-вимірювальних приладів і систем управління. Запуск цеху 1-Б у роботу підвищить надійність усього виробничого циклу на підприємстві, забезпечить більшу виробничу гнучкість та стійкість усього технологічного комплексу «Азоту».

«У певному розумінні – ценовий запас міцності для підприємства. Цех 1-Б додасть виробництву маневреності та надійності. Випускаючи більше аміаку, ми зможемо нарощувати виробництво аміачної селітри або карбаміду. Ми зможемо випускати більше того продукту, який на цей час більш затребуваний», – уточнив Леонід Бугайов.

Виробництво аміаку є першою, базовою стадією у технологічному ланцюжку отримання азотних мінеральних добрив. З аміаку виробляється азотна кислота, а далі з азотної кислоти в окремих цехах випускаються такі види добрив, як аміачна селітра, карбамід або КАС.

Підприємство охоплює цехи виробництва аміаку 1-А (потужність – 1700 т/добу) і 1-Б (1360 т/добу), цех виробництва сечовини (карбаміду) (1200 т/добу), цех виробництва сечовини (карбаміду)-2 (800 т/добу), цех виробництва азотної кислоти (1440 т/добу, працюють 4 агрегати УКЛ), цех виробництва аміачної селітри (1550 т/добу, працюють дві грануляційні вежі), інші структурні підрозділи.

У березні 2020 року на Сєвєродонецькому «Азоті» був відновлений повний виробничий цикл з випуску азотних добрив. Підприємство відновило роботу цеху виробництва аміаку (1-А), цеху виробництва карбаміду. У жовтні було пущено в роботу одне відділення цеху виробництва карбаміду-2.

У 2020 році Group DF інвестувала в модернізацію Сєвєродонецького «Азоту» понад 100 млн грн. Сєвєродонецький «Азот» входить у холдинг Ostchem, який об’єднує підприємства азотної хімії Group DF.

Нагадаємо, що за словами керівника OSTCHEM RETAiL Євгена Хуриленка, у цьому році очікується зростання ринку добрив до 10%.


Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: