НОВИНИ

На Рівненщині закривають кондитерський цех через спалах на сальмонельоз

01.10.2019 12:19
2_1691

Держпродспоживслужба ініціює припинення роботи кондитерського цеху на Рівненщині через спалах на сальмонельоз. За оперативним повідомленням Головного управління Держпродспоживслужби в Рівненській області 27.09.2019 зареєстровано спалах на сальмонельоз в с. Балашівка Березнівського району Рівненської області, внаслідок чого постраждало 11 осіб, у тому числі четверо дітей.

Із 11 постраждалих дев’ятеро госпіталізовано до інфекційного відділення Березнівській Центральної районної лікарні з діагнозом: «Сальмонельоз» (викликаний сальмонелою ентерітідіс) – лабораторно підтверджений 27.09.2019 у двох хворих.

Усі хворі напередодні захворювання вживали різні кулінарні вироби із кондитерського цеху «Калач» (м. Березне).

З метою встановлення причин та умов виникнення спалаху фахівці Держпродспоживслужби області розпочали санітарно-епідеміологічне розслідування спалаху та інспектування кондитерського цеху «Калач».

Під час перевірки 27.09.2019 встановлено порушення вимог законодавства про безпечність та окремі показники якості харчових продуктів. За порушення вимог законодавства фахівці Головного управління суб’єкту господарювання надали припис, склали протокол про адміністративне правопорушення, підготовили рішення про тимчасове припинення виробництва та обігу харчових продуктів.

Кондитерський цех «Калач» зареєстровано в Державному реєстрі потужностей операторів ринку .

Плановий захід державного нагляду (контролю) відносно суб’єкта господарювання було здійснено у 17-21.12.2018 році, за результатами якого було надано припис про усунення порушення щодо приведення матеріально-технічної бази до вимог законодавства. Позаплановий захід виконання припису було здійснено 04.09.2019 року – пропозиції щодо проведення ремонтних робіт було виконано.

Про ситуацію що склалась поінформовані правоохоронні органи та місцеві органи виконавчої влади.

Фахівці Держпродспоживслужби Рівненщини ініціювали проведення позачергового засідання комісії з питань ТЕБ та НС.

Протиепідемічні заходи тривають.


Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: