НОВИНИ

На Рівненщині створюють органічний агрокластер

28.01.2019 17:30

Дві об’єднані територіальні громади Рівненщини — Кпеванська і Малолюбашанська — та ряд аграрних підприємств, що спеціалізуються на вирощуванні органічної продукції, об’єднують свої зусилля заради розвитку органічного землеробства в області. Меморандум гро це підписали представники згаданих ОТГ компаній «Агро Органік», «Деденс Агро», «Ріттер Біо Агро» та керівництво Клеванського аграрного ліцею, пише «Голос України».

За словами керівника Громадської спілки «Органічна Україна Захід» Костянтина Січного, підписаний меморандум — це лише перший крок до створення сучасного потужного агрокластеру на Рівненщині, до складу якого увійдуть не лише підписанти меморандуму, але й інші представники аграрної галузі, а також науковці.

«Сьогодні європейські країни активно розвивають саме органічне землеробство, й краще це виходить через кластерний підхід. Вони відмовляються від хімічно обробленої сільгосппродукції на користь органічної. На жаль, у нашій країні лише 1% агроринку виробляє органічну продукцію. Тому створення кластеру та розвиток саме органічного землеробства є доволі перспективним напрямом, який потребує підтримки», — вважає директор україно-німецької компанії «Деденс Агро» Віктор Щербачук.

Разом з цим, про користь від участі в органічному кластері говорять і представники ОТГ. Так, член виконавчого комітету Клеванської ОТГ Сергій Мініч зазначає, що завдяки участі Клеваня в кластері студенти місцевого аграрного ліцею зможуть набути навичок роботи з органічною сільгосппродукцією та завдяки цьому скласти конкуренцію європейським фахівцям.

Представник Клеванської громади також повідомив, що завдяки участі в кластері громада зможе утилізувати органічні відходи домогосподарств та переробляти їх на компост, який згодом планується використовувати як добриво на дослідних полях ліцею. Таким чином громада зможе вирішити ще й екологічну проблему спалювання органічних відходів місцевих домогосподарств.


Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: