НОВИНИ

На «Рівнеазоті» встановлять систему моніторингу якості повітря online

05.08.2021 15:05
607e77b545db7-img_01

На ПpAT «Рівнеазот» буде встановлено автоматизовану систему екологічного моніторингу стану повітря (ACEM). В рамках проєкту, який фінансується коштами підприємства, буде закуплено та встановлено датчики моніторингу по периметру території «Рівнеазот». Про це повідомляє прес-служба компанії, пише agronews.ua.

Система в режимі реального часу контролюватиме якість повітря, зокрема наявність та концентрацію забруднюючих речовин в атмосферному повітрі – вміст оксиду вуглецю СО, аміаку NH, діоксиду азоту NO.

За словами Голови Правління ПpAT «Pівнеазот» Михайла Заблуди, рішення встановити автоматизовану систему екологічного моніторингу стану повітря пов’язане з надзвичайною ситуацією на «Рівнеазоті›, що сталася 20 липня 2021 року.

«Це наша ініціатива, яку підтримали держоргани, місцева влада. Ми бачимо колосальний запит суспільства на інформацію про стан навколишнього середовища i хочемо максимально інформувати людей. Система буде сертифікована не тільки українськими регуляторами, а й незалежними міжнародними аудиторами, які підтвердять її відповідність міжнародним стандартам. Тільки таким чином ми продемонструємо, що виробництво на ПpAT «Рівнеазот» повністю відповідає всім екологічним  нормам  i вимогам та є безпечним», — додав Заблуда.

Він підкреслив, що у холдингу Ostchem вже є практичний досвід побудови таких систем. Раніше система онлайн моніторингу була встановлена на «Стиролі».

Наразі фахівці «Рівнеазоту» почали підготовчі роботи для установки нової системи та розробляють всю необхідну документацію для вибору підрядника.

Проєкт буде проводитися в декілька етапів: проведення міжнародного тендеру та вибір підрядника, укладання контракту з підрядником, розробка проєкту, монтаж i запуск роботи датчиків, організація автоматичного аналізу та передачі даних на сайт підприємства, сертифікація. На реалізацію всього проєкту, за попередніми розрахунками, знадобиться близько 10 місяців. Очікується, що установка системи моніторингу та сертифікація буде завершена до весни 2022 року.

На ПpAT «Рівнеазот» зараз діє лабораторія, яка постійно стежить за станом довкілля.   Двічі   на  день  проводяться   моніторинг   та   контроль  за  станом стічних вод проммайданчика, а також тричі на місяць здійснюються контроль за зворотними водами. Проводяться аналізи на визначення рівня pH, нітрат-, нітрит-, сульфат-, фосфат-, амоній- іонів, металів. Згідно з графіком контролю, затвердженим головним інженером, проводиться щоденний моніторинг стану повітря робочої зони, тричі на тиждень здійснюються контроль повітря в межах санітарно-захисної та сельбищної зони. Проводиться щоденний моніторинг стану атмосферного повітря на площадці підприємства. При цьому, зокрема, проводяться аналізи на вміст таких газів як аміак, діоксид азоту, оксид вуглецю. У день виробничої неполадки на ПpAT «Рівнеазот› лабораторія працювала цілодобово, yci проби показували рівень нітрозного газу в повітрі в 3 рази нижче допустимого рівня.

Як раніше повідомлялося, на всіх підприємствах холдингу Оstchem були проведені додаткові технічні перевірки безпеки роботи всіх ключових цехів, ретельна діагностика всіх трубопроводів та обладнання. Також було проведено додатковий інструктаж персоналу з техніки безпеки та проведені додаткові навчання.

Нагадаємо, що на Черкащині відбулись махінації на аукціонах з оренди землі.


Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: