НОВИНИ

На Полтавщині громада створить комунальне агропідприємство

23.03.2021 07:45
Untitled-65

На останній сесії Опішнянської селищної ради було ухвалено рішення щодо створення комунального підприємства «Опішня-Агро». За це проголосувала більшість депутатів, тож реалізувати такий проєкт планують найближчим часом. Про це повідомляє kolo.news, пише agronews.ua.

Утворення комунального підприємства з ведення аграрного виробництва стало дуже актуальним, адже це важливий напрямок, який допоможе забезпечити місцевих мешканців роботою та наповнювати бюджет.

– Один зі шляхів подальшого розвитку громади – у діяльності комунального підприємства «Опішня-Агро», яке буде вести сільське господарство, теплиці та вирощуватиме аграрну продукцію. Максимально будемо займатися тими видами робіт, де потрібна ручна праця, – розповідає голова громади Микола Різник. – Що це дасть для громади? По-перше, створення додаткових робочих місць. Таким чином, молодь буде впевнена, що залишившись у громаді, матиме за що жити, а не шукатиме кращої долі за межами країни. По-друге, будемо вирощувати у теплицях продукцію для внутрішнього споживання, для шкіл, садочків та реалізації її під власним брендом. По-третє, за рахунок обробітку землі, зможемо забезпечувати діяльність підприємства та наповнювати бюджет.

Для втілення цієї ідеї у громаді є все необхідне: земля, місця для відновлення ферми та будівництва теплиць, люди, які вже зараз готові приступити до таких видів робіт. Незабаром з’явиться і техніка, а для вирощування зелені та овочів планують збудувати сучасні теплиці з крапельним поливом, а на місці нині покинутих в одному із сіл ферм зведуть ангари для зерна.

– Звісно це довгий і кропіткий процес. Ми однозначно будемо «набивати шишки». Але рента від видобутку газу не вічна, і ми повинні подумати про подальший розвиток громади та що залишимо майбутньому поколінню, вже сьогодні, – додає Микола Різник.

Будівництво теплиць та обробіток перших гектарів комунальної землі планують розпочати вже цього року.

Нагадаємо, що на Одещині виробляють унікальну крафтову продукцію.Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: