НОВИНИ

На Одещину з тундри прилетіли бойові турухтани

24.06.2021 18:37
turuhtan-ptica-s-jarkim-vorotnikom-animal-reader.ru-

У національний природний парк «Тузловські лимани» в Одеській області з тундри прилетіли бойові турухтани. Про це на своїй сторінці у Facebook повідомив співробітник заповідника Іван Русєв, пише agronews.ua.

За словами Івана Русєва, зазвичай ці птахи прилітають в заповідник на початку липня, але цього року прилетіли раніше.

«Учора, після проливних дощів у НПП “Тузловські лимани” з’явилися перші брижачі (турухтани). Першими летять на зимівлю самці, а незабаром за ними самки і молоді птахи. Вони відлітають зазвичай невеликими групами від 5 до 30 особин, але іноді утворюють великі зграї. За добу вони здатні пролетіти відстань до 300 км», – написав Русєв.

За його словами, масове осушення боліт наприкінці XIX століття призвело до зникнення багатьох гніздівель брижача на території Європи.

Вперше вид описав як Tringa pugnax у 1758 році шведський зоолог Карл Лінней. Видовий епітет з латині українською мовою перекладається як «бойовий, войовничий». Ареал проживання простягається від Великої Британії та Північної Європи через Сибір до узбережжя Охотського моря і Берингової протоки.

Турухтани гніздяться на вологих луках, розташованих біля малих водойм, прісноводних і торф’яних боліт. Особливо їх приваблюють ділянки північноєвропейської та азійської тундри, розташовані в дельтах мілководних річок, і вересові пустки.

В Африці місця зимівлі розташовані на Середземноморському узбережжі та на південь від пустелі Сахара. Деякі сибірські популяції здійснюють тривалі міграції до тропічних регіонів Західної Африки, пролітаючи туди й у зворотному напрямку по 30 тис. км.

Нагадаємо, що на Херсонщині хочуть продати заповідні території.


Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: