АГРОРЕГІОНИ

На Одещині виявили нашестя сарани

06.07.2024 13:36
OLYMPUS DIGITAL CAMERA

В південних районах Республіки Молдова поблизу Болградського району Одеської області виявили поширення перелітної сарани (Locusta migratoria).

Тож, Держпродспоживслужба Одещини закликає аграріїв:

  • провести обстеження сільськогосподарських та інших угідь щодо наявності небезпечного шкідника, особливо ретельно слід перевірити території, що межують із Республікою Молдова;
  • своєчасно ідентифікувати та запобігати поширенню осередків із високою чисельністю перелітної сарани.

Сарана — типовий поліфаг, тобто харчується усіма рослинами, але надає перевагу злаковим культурам — кукурудзі, просу, сорго, пшениці, а також очерету, пирію тощо. На культурних рослинах сарана об’їдає усі наземні частини, насамперед листя, на зернових — відгризає колоски, поїдають також й соковиті плоди.

Саранові найагресивніші та найшкідливіші у світі, особливо стадні види, яким властиві періодичні масові розмноження, що завдає великих збитків сільському господарству. 

В умовах України з родини саранових загалом поширені близько 20 видів:

  • сарана італійська, або прус;
  • перелітна, чи азійська;
  • підвид: середньоруська, мароканська;
  • різні види кобилок: блакитнокрила, темнокрила, білосмугаста, чорносмугаста, безкрила, лучна тощо. 

Система захисту від саранових повинна розпочинатися з профілактичних заходів, а саме з проведення обстеження місць резервації. Обстеження краще проводити після сходу сонця і до 9:00 години або з 18:00 і до заходу сонця, коли саранові в стані відносного спокою перебувають на рослинах.

Захист посівів від саранових починають за масової появи личинок I віку.


Перегляди: 355
Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: