НОВИНИ

На Одещині відроджується дикий степ

20.05.2021 13:00
kulan-otdyhaet

На півдні Одеської області завершено роботи з відновлення 500 га Тарутинського степу — об’єкту природно-заповідного фонду. Про це повідомляє Голос України, пише agronews.ua.

«Голос України» розповідав, що п’ять років тому тут були незаконно розорані 1 300 га. Знадобилося чимало зусиль природоохоронної спільноти, щоби зберегти незаймані ділянки і відновити пошкоджену частину унікального степу.

Тарутинський степ — частина дельти Дунаю площею понад 5 000 га — залишається однією з небагатьох збережених в Україні та Європі незайманих ділянок. Він характеризується великими трав’янистими рівнинами, які є домівкою для багатьох рідкісних видів флори та фауни. Ландшафтний заказник «Тарутинський степ» було створено 2012 року, його включено до офіційного списку об’єктів Смарагдової мережі Європи.

Відновлення — багатоетапний процес, методологію якого розробили фахівці біосферного заповідника «Асканія-Нова». Влітку і восени 2020 року в непошкоджених районах Тарутинського степу зібрали насіння степових рослин. На початку грудня борозни, залишені незаконною оранкою, розрівняли, потім висіяли насіння. Це повинно призвести до досить швидкого відновлення територій.

Рік тому сюди завезли 20 куланів. Тварини, які нині перебувають на великій обгородженій ділянці, незабаром будуть вільно кочувати, повертаючись до середовища, де їх не було сотні років.

Нагадаємо, що на Дніпропетровщині заквітчують вулиці.


Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: