АГРОРЕГІОНИ

На Одещині масово загинули білолобі гуси та мартини

07.12.2022 16:15
317236456_5964500653607196_3158328030690759245_n-59942

У національному природному парку «Тузлівські лимани» на Одещині зафіксували масову загибель птахів. Про це йдеться у повідомленні на сайті Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України, пише  agronews.ua.

Як зазначається, 30 листопада працівники заповідника виявили в заплаві річки Хаджидер на території парку загиблих птахів — близько 50 білолобих гусей, 40 мартинів жовтоногих, 8 граків та 2 сірі ворони. Також виявлено декілька живих птахів з нетиповою поведінкою.

Тушки направили до Інституту зоології НАНУ для дослідження на наявність збудників бактеріальної та вірусної етіології, хімічних сполук, зокрема тих, що застосовуються аграріями.

За результатами дослідження зафіксована аналогічна морфо-фізіологічна картина як і у птахів, що масово гинули в біосферному заповіднику «Асканія- Нова» минулого року.

Нагадаємо, тоді з’ясувалося, що причиною загибелі є хімічний препарат Бродіфакум. Це антикоагулянт, який застосовують аграрії як родентицид проти всіх видів гризунів. Він діє навіть після одноразового прийому та вражає кровоносну, центральну нервову, дихальну, серцево-судинну системи, печінку, нирки.

Як зазначають фахівці, що такі сильнодіючі препарати зазвичай, всупереч законодавчій забороні, аграрії застосовують у водоохоронних зонах та прибережно-захисних смугах. При цьому, не дотримуються і правил його використання, насипаючи біля нірки отруєне зерно. У подальшому його споживають не лише гризуни, але і птахи, зайці, козулі. Хижі птахи, лисиці, вовки отруюються вторинно, споживаючи мишовидних гризунів, отруєних зайців, куріпок та фазанів.

«Міндовкілля вже звернулося із заявою до Офісу генерального прокурора з проханням зареєструвати кримінальне провадження за статтею 441 Кримінального кодексу України (екоцид) та розпочати досудове розслідування», — повідомили у міністерстві довкілля.


Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: