НОВИНИ

На Миколаївщині фермер незаконно володів більше 30 га сільгоспземлі

07.02.2019 17:20

У Миколаївській області громадянин у 2015 році отримав в оренду на пільгових умовах 27,5 га ріллі в межах території Подільської сільської ради Веселинівського району нібито для створення фермерського господарства, передає Аgro-yug.

Водночас, цей громадянин вже був головою діючого фермерського господарства та, більш того, в 2012 році навіть скористався правом приватизації земель та безоплатно отримав від держави 5,8 га для цих цілей.

Як наслідок, уникнувши аукціону спритний підприємець додатково отримав землі державної власності за мінімальною ставкою орендної плати.

Варто зазначити, що відповідно до вимог діючого у 2015 році законодавства лише громадяни мали право на пільгове (без проведення аукціону) отримання земель в оренду саме для створення фермерського господарства, як однієї із основних форм підприємницької діяльності у сфері сільськогосподарського виробництва. Юридичні особи, у тому числі фермерські господарства, не мають права на отримання земель в оренду без проведення земельних торгів (аукціону).

Реагуючи на зазначені порушення, місцева прокуратура звернулась до господарського суду з позовом про визнання незаконними наказів Головного управління Держгеокадарсту в області, недійсним договору оренди земельної ділянки та її повернення державі.


Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: