ВАЖЛИВО

На Миколаївщині депутат облради прийшов на сесію з пляшкою вина

17.03.2021 18:32
b6b575a5e0199f0cca2ab5b233443fff

Депутат Миколаївської обласної ради Руслан Нерода звернувся до колег з проханням підтримати крафтового виноробів регіону. Він заявив, що держава створює законодавчі перепони для їх діяльності, а контролюючі органи «шикуються в черги» в пошуках приводів виписати якомога більше штрафів. Про це повідомляє НікВесті, пише agronews.ua.

Руслан Нерода приніс звернення «Асоціації крафтового виноробів Причорномор’я» до обласної ради і обдержадміністрацій, а разом з ним і пляшку вина, виробленого на своїй домашній виноробні.

“Справа в тому, що я прийшов не один. Я приніс з собою дуже небезпечну штуку. Коли це бачать наші правоохоронці, контролюючі органи, з точки зору наших законодавців – це дуже небезпечна річ, здатна погубити здоров’я наших людей, яка загрожує економіці нашої країни і взагалі дуже страшна штука, якої не повинно бути. Все дуже просто – це звичайна пляшка вина, яку моя сім’я зробила своїми руками”, – сказав Руслан Нерода.

Він зазначив, що тисячі людей на півдні України займаються виноробством. Сотні з них постійно навчаються, їздять за кордон, купують дороге обладнання.

“Хочуть займатися цим професійно. Відповідно, ці ж люди змогли неймовірним зусиллям пролобіювати закон, який спростив отримання ліцензії. Вона замість 500 тисяч гривень стала коштувати 780, і її стало отримати набагато простіше. Але, як все в нашій країні, коли ти тільки отримуєш ліцензію, контролюючі органи бачать, що ви з’явилися в базах, просто черга вишиковується перед цими шато, виноробними, садибами. Вони бігають з лінійками, міряють відстань між ємностями, перевіряють, чи правильно розставлені коми. Вже майже всі винороби, які отримали таку ліцензію, я теж її отримав, отримали і штрафи по 17 тисяч гривень просто за те, що в звіті поставили не в ту клітинку цифру”, – додав депутат.

Він також сказав, що на отриманні ліцензії на виробництво все не закінчується – необхідна ще одна ліцензія, щоб його продавати.

“А це просте вино, яке я зробив для себе. Мені хочеться поділитися з вами, комусь продати, комусь віддати. А я на сьогоднішній день, зробивши його офіційно, навіть не можу його подарувати. Це прирівнюється до реалізації. Це дуже строгий штраф, практично кримінал”, – зазначив Руслан Нерода.

На його думку, держава в тандемі з великими виробниками створює різні перешкоди для крафтових виноробів. Наприклад, для того, щоб перевезти виноград з виноградника до виноробні, потрібно отримати спеціальний дозвіл. Він додав, що мале виробництво вина позитивно впливає на економіку регіону, створюючи робочі місця, і його привабливість, розвиваючи туризм.

Депутат передав звернення асоціації виноробів до облради та облдержадміністрації з проханням сприяти тому, щоб Верховна Рада не приймала закон, який може позбавити виноробів ліцензій або створити їм нові нормативні перешкоди. У підсумку депутати підтримали звернення колеги.

Нагадаємо, що в Україні влада ігнорує кризу виноробства.


Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: